Taka, jak trzeba - Teatr po Godzinach

Premierowy spektakl Teatru po Godzinach to adaptacja amerykańskiego spektaklu „Bez czułości” Clare McIntyre. Debiutujące w przedstawieniu dramatycznym młode aktorki Emilia Lipińska, Zuzanna Słowikowska i Milena Wroczyńska wcielają się we współlokatorki – Sylwię, Julkę, Mańkę – typowe dziewczyny, z typowymi, dziewczyńskimi rozterkami. Akcja rozgrywa się w mieszkaniowej łazience, gdzie dziewczęta prowadzą grę ze swoją kobiecością, przytłaczającą codziennością i społecznymi oczekiwaniami.
Balansując na linie relacji międzyludzkich nad przepaścią traumatycznych przeżyć, z humorem i inteligencją rozprawiają się ze stereotypami na temat tego, kim powinna być współczesna kobieta. Czy jest jakiś sposób na to, by w świecie photoshopa, ogólnodostępnej pornografii i płytkich związków pozostać sobą i spełniać marzenia o miłości, zrozumieniu i bezpieczeństwie?
Czy istnieje coś takiego jak solidarność siostrzana kobiet, czy jest ona jedynie mitem?
Co robić, gdy pretekstem do przemocy jest zwykła obecność?
Jak się oderwać od społecznej presji i jednocześnie nie zostać w samotności?
 
Ze względu na poruszaną tematykę proponujemy spektakl widzom dorosłym.
 
Spektakl „Taka, jak trzeba” jest wyjątkową propozycją na marzec, który jest przecież miesiącem silnie związanym z kobietami. Oprócz tego wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Jest pierwszą propozycją repertuarową Teatru po Godzinach – sekcji teatralnej dla dorosłych, która rozpoczęła działalność w Żarskim Domu Kultury w październiku 2022 roku.
 
Występujące aktorki mają doświadczenie wystąpień wokalnych, filmowych, scenicznych, recytatorskich i fotograficznych, ale po raz pierwszy spotykają się z materią tekstu dramatycznego.
 
Spektakl wykorzystuje efekty multimedialne oraz fragmenty kultowej muzyki wykonywanej przez kobiece ikony muzyki popularnej i musicalowej.
 
Reżyseria: Alicja Wróbel
Obsada:
Emilia Lipińska
Zuzanna Słowikowska
Milena Wroczyńska
 
gościnnie: Grzegorz Kowalczuk i Mirek Małachowski
Taka, jak trzeba - Teatr po Godzinach
Loading...