RW Trio

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy koncert międzynarodowego RW Trio w ramach trasy Sunset Tour. 
RW Trio to intrygująca mieszanka, to miejsce gdzie spotyka się tradycja afrykańska, muzyka klasyczna i improwizacja czyli to czym jazz mógłby być dzisiaj, ale (chyba?) nie jest.
Niekonwencjonalny zestaw instrumentów oraz odmienność stylów, w jakich na co dzień poruszają się muzycy zespołu, już na wstępie jest obietnicą wyjątkowej wyprawy w nieznane dotychczas brzmienia. 
We wrześniu 2022 roku ukazał się ich debiutancki album „Sun”. Całość jest zapisem koncertu nagranego na żywo w studiu Radia Gdańsk. Kompozycje Romana Wróblewskiego, wzbogacone dźwiękami wiolonczeli, na której gra Weronika Kulpa, czerpią z klasycznej tradycji pełnymi garściami. 
Trzecim ważnym ogniwem zespołu, jest doświadczony perkusista flamenco Luati Gonzalez. Ten urodzony w Kadyksie wirtuoz perkusji, wnosi do projektu dużą dawkę energii, a jego ognisty temperament, charakterystyczny dla południowo hiszpańskich muzyków, dodaje dużo ciepła i specyficznej barwy. 
Na debiutanckiej płycie znajdują się kompozycje czerpiące z tradycyjnych, zachodnioafrykańskich rytmów, takich jak gwinejskie kuku (tytułowy utwór „Sun”), senegalskiego rytmu kotoba lub z tradycji bliskiego wschodu w postaci rytmu saidi, o jaki oparty jest utwór „Kuba".
Po trzech bardzo udanych, częściowo wyprzedanych trasach koncertowych w Polsce i Portugalii, trio zdobyło solidną rzeszę fanów i pracuje nad nowym materiałem na drugą płytę. Część z nowych kompozycji będzie premierowo zaprezentowana w Żyrardowie. 

Video z wyprzedanego koncertu w Sopocie: 
https://youtu.be/j6cuyORqs6Q?si=o-v6S2E41gnwEIXq

Skład zespołu:
Roman Wróblewski - piano
Weronika Kulpa - wiolonczela
Luati Gonzalez - perkusja
RW Trio
Loading...