Rozmowa o winie z Markiem Bieńczykiem

Zapraszamy na „Rozmowę o winie z Markiem Bieńczykiem".
Nie zabraknie butelek wyselekcjonowanych przez naszego znakomitego gościa.
Marek Bieńczyk jest pisarzem i enologiem, członkiem International Federation of  Wine and Spirits Journalists and Writers (F.I.J.E.V.), współpracuje z krakowskim Collegium Vini. Publikował i publikuje cykle  felietonów  na temat wina m.in. w Magazynie „Gazety Wyborczej”, „Przekroju”, miesięczniku „Forbes”. Wraz z Wojciechem Bońkowskim stworzył pierwszy polski przewodnik  enologiczny  „Wina Europy”.
Jest autorem kultowych „Nowych kronik wina” i „Wszystkich kronik wina". W  2012 r. został laureatem  Nagrody Literackiej „Nike”  za zbiór esejów  „Książka twarzy”. W 2019 r. został nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” za zbiór esejów  „Kontener”.
 
Spotkanie odbędzie się w sobotę, 10 czerwca 2023 r., o godz. 18:00 w zielonogórskiej piwnicy przy ul. Wodnej 32. Jest wydarzeniem towarzyszącym Dni Otwartych Piwnic Winiarskich.
Bilet: 60,00 zł/osoba.
 
Dzień wcześniej, w piątek, 9 czerwca, o godz. 18:00 w piwnicy przy ul. Wodnej 32 odbędzie się spotkanie autorskie z Markiem Bieńczykiem w ramach cyklu Wino i Literatura. Prowadzenie: Magda Piekarska, Krzysztof Fedorowicz. Wstęp wolny. 
 
Zapraszamy
Rozmowa o winie z Markiem Bieńczykiem
Loading...