Koncert z okazji 700 lecia uzyskania praw miejskich

Wyjątkowy koncert z okazji 700-lecia uzyskania praw miejskich
Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego
już w 21 stycznia w Zielonej Górze!
darmowe wejściówki dostępne w systemie sprzedaży abilet.pl
 
Jedyna okazja, by z początkiem roku jubileuszu 700-lecia uzyskania praw miejskich zobaczyć i posłuchać Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
Zespołu, który dziedziczy ponad 100-letnią tradycję grup teatralno-estradowych działających przy Domach Żołnierza Polskiego w okresie II Rzeczpospolitej. Zespół realizuje życzenie Marszałka Józefa Piłsudskiego o utworzeniu sceny żołnierskiej, na której „powinno się grać głównie sztuki optymistyczne i radosne, dające ludziom wiarę i nadzieję.” RZAWP jest największą instytucją artystyczną w Wojsku Polskim realizującą szeroki wachlarz zadań artystycznych mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych, edukacyjnych i wychowawczych.
Wyjątkowym znakiem rozpoznawczym Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego są przepiękne kostiumy sceniczne, które w większości stanowią kopie autentycznego umundurowania historycznego: od wojów Mieszka I poprzez „skrzydlatą” husarię Jana III Sobieskiego do czasów współczesnych. W swojej siedzibie kostiumów i rekwizytów mają ich ponad 1200, których różnorodność, bogactwo zdobień i kolorystyka zachwycają widzów. Kostiumy artystów RZAWP dostarczają niezapomnianych wrażeń estetycznych i stanowią źródło wiedzy na temat historii oręża polskiego.
Na scenie zaprezentuje się 100 wykonawców: soliści, chór, balet, orkiestra symfoniczna i orkiestra koncertowa.
Głównym nurtem działalności artystycznej Zespołu jest oprawa muzyczna uroczystości państwowych i wojskowych oraz prezentowanie programów okolicznościowych w formie widowisk i koncertów. Jeden z nich zobaczymy już 21 stycznia 2023 roku.  

Darmowe wejściówki - ilość miejsc ograniczona.
Koncert z okazji 700 lecia uzyskania praw miejskich
Loading...