PRZY PRZY (Rezerwacje grupowe w Dziale Impresariatu)

date_range 05.12.2023 12:00

location_on Zielona Góra, Scena Teatr Lalek

Sprzedaż zakończona

UWAGA !!! Rezerwacji grupowych należy dokonywać telefonicznie w IMPRESARIACIE (tel. 68 452 72 72 wew. 35, 51, 63 lub kom.784 001 866 ,784 001 870). Prosimy nie sugerować się brakiem miejsc na planszy sprzedaży internetowej.

By przeżyć, trzeba nam czterech uścisków dziennie.
By zachować zdrowie, trzeba ośmiu uścisków dziennie.
By się rozwijać, trzeba dwunastu uścisków dziennie.
- Virginia Satir

PRZY PRZY to przedstawienie dedykowane publiczności 1+, osób o różnej wrażliwości sensorycznej, w tym dla osób w spektrum autyzmu, którego głównym tematem jest przytulanie, czułość i dotyk.

Przytulanie poza tym, że jest dla nas przyjemne niesie za sobą o wiele więcej korzyści niż nam się wydaje. O tym, że przytulanie jest naturalną potrzebą, można się przekonać obserwując zachowanie niemowląt. Bliski kontakt z ciałem matki sprawia, że niemal natychmiast przestają płakać. Przytulanie to nasza supermoc, która nie jest zarezerwowana tylko dla dzieci. Sprawia, że uspokajamy się, wpływa korzystnie na nasz nastrój, zmniejsza uczucie lęku, rozluźnia mięśnie, łagodzi bóle, dodają energii czy reguluje oddech.

PRZY PRZY to spektakl bez słów, historia opowiadana za pomocą ciał dwójki aktorów, form plastycznych, autorskiej muzyki, zbudowane z niespiesznych struktur ruchowych, które pozwolą najnajmłodszej publiczności w pełni przeżyć doświadczenie teatralne oraz rozwinąć więź dziecka z bliskim mu dorosłym.

Reżyseria : Piotr Soroka

Kategoria wiekowa: dzieci od 1 roku życia

Czas trwania spektaklu: ok. 40 minut (czas podany orientacyjne)

Wskazówki sensoryczne: brak gwałtownych zmian światła czy natężenia dźwięku, zaskakujących sekwencji ruchowych oraz agresywnych gestów – korzystanie z pozytywnie kojarzących się sytuacji.

Uwaga! Spektakl odbywa się na scenie Teatru Lalek,  wejście od strony Placu Teatralnego. Osoby pragnące dokonać zakupu biletów w kasie bezpośrednio przed spektaklem proszone są o pojawienie się minimum 15 minut przed rozpoczęciem przedstawienia. Kasa biletowa znajduje się w głównym budynku teatru i jest to czas potrzebny na dokonanie zakupu i przejście do Teatru Lalek.

Uwaga! Spektakl odbywa się w PRZYtulnej scenicznej przestrzeni, dlatego wszystkich Widzów będziemy prosić o założenie na obuwie jednorazowych foliowych ochraniaczy (będą dla Państwa dostępne bezpłatnie w szatni Teatru Lalek) lub o wejście na widownię bez obuwia.

PRZY PRZY  (Rezerwacje grupowe w Dziale Impresariatu)
Loading...