POP! - Premiera

date_range 09.12.2023 16:00

location_on Zielona Góra, Scena kameralna

„Pop!” to zawołanie którego używają mieszkańcy niezwykłej planety zrobionej z ziaren kukurydzy – Popkorlandii. Mają bardzo nietypowy wygląd, ruchy i zachowania – są totalnie inni niż mieszkańcy Ziemi. Nigdy nie widziano ich na naszej planecie a teraz okazuje się, że przybyli na Ziemię i chcą zbadać czy jest ona dla nich przyjaznym miejscem do życia. W wyniku wysokiej temperatury na ich ukochanej Popcorlandii ziarna kukurydzy zaczynają pęcznieć i popcorn zasypuje już całą planetę. Gdyby nie udało się jej uratować muszą mieć plan B.

FloriPop i SobiPop – przybysze z popcornowej krainy – spotykają się więc z dziećmi i przy ich pomocy sprawdzają czy Ziemia i jej mieszkańcy są dla nich przyjaźni. W trakcie interaktywnych spotkań dowiadują się coraz więcej o Naszej planecie, poznają panujące tu zwyczaje, doświadczają różnorodności. Oprócz interaktywnych spotkań, Flori i Sobi dzielą się swoim światem poprzez mniej angażujące działania, przeznaczone na wyciszenie, zatrzymanie, pokazując je za pomocą plastycznych obrazów, ruchu czy muzyki.  

Spektakl porusza temat różnorodności oraz pokazuje najmłodszym widzom i widzkom co może się wydarzyć kiedy jesteśmy otwarci na to co nowe, inne i nieznane.

Czy Flori i Sobi odnajdą swój dom na Ziemi, a dzieci zyskają nowych przyjaciół? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w spektaklu „ Pop!”. Zapraszamy najmłodsze dzieci na spotkanie z niezwykle interesującymi przybyszami z Popkorlandii!

Reżyser : Magdalena Młynarczyk

Czas trwania: ok. 45 minut (orientacyjnie)

Kategoria wiekowa: od 4 do 6 lat

POP! - Premiera
Loading...