Paulina Przybysz & Rita Pax. Piękno. Tribute to Breakout

date_range 26.11.2022 19:00

location_on Zielona Góra, Piwnica Artystyczna Kawon

RITA PAX - Piękno. Tribute to Breakout

Rita Pax to zespół muzyczny założony w 2012 roku przez Paulinę Przybysz. Skład stworzyła z czołowymi muzykami polskiej sceny alternatywnej: Kasią Piszek – instrumenty klawiszowe, Piotrem Zalewskim – git. Basowa, Pawłem Zalewskim – gitary i Jerzym Markuszewskim – perkusja. Projekt powstał z inspiracji rockiem lat 60-tych, psychodelią i soulem, unowocześnionych i przefiltrowanych przez wrażliwość muzyków.

W 2019 roku odbyła się jubileuszowa 10. trasa Męskiego Grania, z tej okazji festiwal zaprosił uznanych polskich artystów do stworzenia specjalnych koncertów, poświęconych kultowym polskim piosenkom. Jedną z zaproszonych artystek była Paulina Przybysz, a materiał z którym przyszło jej się zmierzyć, to właśnie utwory grupy Breakout. Naturalnym wyborem było przygotowanie tego materiału z grupą Rita Pax, z którą Paulina wydała dotąd dwie, świetnie przyjęte przez odbiorców płyty „Rita Pax” i „OId Transport Wonders”. Jubileuszowa edycja Męskiego Grania zbiegła się w czasie z 50 rocznicą wydania pierwszej płyty zespołu Breakout, a powstałe covery i aranżacje okazały się Ricie Pax na tyle bliskie, że zespół postanowił zarejestrować materiał i tak powstała płyta „Piękno. Tribute to Breakout”, której premiera miała miejsce w maju 2022.

Paulina Przybysz znana z jest z takich składów i wcieleń jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax, Archeo. Rocznik '85, pamięta dobrze  lata dziewięćdziesiąte i mocno szanuje historię muzyki ale z tym bagażem chętnie nurkuje w nowych brzmieniach. Dorastała w busie z kolegami z Sistars i siostrą ale po zawieszeniu działalności zespołu szybko przeszła do nowych wydawnictw by w 2017 powrócić na scenę pod swoim imieniem i nazwiskiem z nagrodzoną Fryderykiem za najlepszy album elektroniczny płytą „Chodź tu” czy nominowaną do Fryderyka 2020 „Odwilżą” nagraną przy współpracy ze zdolnymi młodymi producentami po raz pierwszy w historii wydawnictw artystki w całości napisany przez nią w języku polskim przy współpracy z ekipą młodych zdolnych producentów.  Królowa dygresji przeplata tematykę społeczną z romantyczną, intymną szczerością wpuszczając do swojego świata znakomitych gości takich jak Dawid Podsiadło czy Vito Bambino. 

Bilety:
59,00 zł - przedsprzedaż
69,00 zł - w dniu koncertu
Paulina Przybysz & Rita Pax. Piękno. Tribute to Breakout
Loading...