III Lubuski Festiwal Otwartych Piwnic i Winnic

location_on Zielona Góra, Winnice i piwnice winiarskie

III Lubuski Festiwal Otwartych Piwnic i Winnic
29 kwietnia - 7 maja 2023


UWAGA! Piwnice winiarskie w Zielonej Górze będą otwarte w dniach 29 kwietnia - 3 maja. Bilety na degustacje wina będzie można realizować wyłącznie w tych dniach.
W dniach 4 - 7 maja będą otwarte winnice na terenie województwa lubuskiego. Bilety nie obejmują zwiedzania winnic i degustacji tam wina.

 
Ceny biletów:
139,00 zł - 16 porcji degustacyjnych wina - pakiet standard
259,00 - 32 porcje degustacyjne wina - pakiet MAX
 
Historyczne piwnice winiarskie, znakomite lubuskie winnice!
 
To trzecia edycja Festiwalu, który w poprzednich latach przyciągnął do Zielonej Góry tysiące turystów z Polski i zagranicy.
W czasie weekendu majowego, od 29 kwietnia do 3 maja, otworzymy dla mieszkańców i turystów ok. 20 historycznych piwnic winiarskich, w których zaprezentuje się ok. 30 lubuskich winnic. To niepowtarzalna okazja, by poczuć klimat winiarskiego świata ukrytego w wiekowych piwnicach, w których dawniej leżakowały beczki z winem. Większość piwnic jest na co dzień niedostępna do zwiedzania.
Sam wstęp do piwnic jest bezpłatny. W cenie biletu jest 16 (wersja podstawowa) lub 32 (wersja max) porcji degustacyjnych wina (po 40 ml). Można wykorzystać je w jednej piwnicy, można w wielu. Wszystko zależy od Was! Karnet jest ważny od 29 kwietnia do 3 maja.
Piwnice winiarskie będą otwarte przez 5 dni.
To Wy decydujecie, czy spędzicie w Zielonej Górze cały weekend majowy, czy wybierzecie się tu na jeden lub dwa dni.
 
Do każdego biletu otrzymacie pakiet degustacyjny. W jego skład wchodzą:
- kieliszek z grawerem,
- zawieszka z materiału na szyję, w której będziecie mogli schować kieliszek i mapę,
- mapa z zaznaczonymi piwnicami winiarskimi, winnicami, a także z opisem historii piwnic,
- naklejki (16 lub 32, w zależności od pakietu), które podczas Festiwalu będziecie mogli zamienić na wino.
 
Odbiór pakietów degustacyjnych (na podstawie zakupionych biletów) będzie odbywał się na stoisku Fundacji Tłocznia przez wszystkie dni trwania Festiwalu. Stoisko będzie się znajdowało na deptaku, przy pomniku Bachusa. Wkrótce podamy godziny otwarcia stoiska.
 
LISTA PIWNIC I WINNIC POJAWI SIĘ WKRÓTCE
 
Wydarzeniami towarzyszącymi Festiwalu będą koncerty, spotkania i spacery winiarskie. Wstęp na te wydarzenia będzie bezpłatny. Gościem specjalnym Festiwalu będzie m.in. Robert Makłowicz.
 
Szczegóły dotyczące Festiwalu i spis wydarzeń towarzyszących będą na bieżąco pojawiały się na stronie: https://centrumwiniarstwa.pl/festiwal
 
Na tydzień przed rozpoczęciem Festiwalu zostaną też wysłane maile do osób, które kupiły bilety na imprezę.
 
Głównymi organizatorami III Lubuskiego Festiwalu Otwartych Piwnic i Winnic są Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego i Lubuskie Centrum Winiarstwa. Współorganizatorami są Fundacja Tłocznia i Fundacja Gloria Monte Verde. Partnerzy medialni: Gazeta Wyborcza w Zielonej Górze, Lubuskie Centrum Informacyjne, Nasza Lubuska-Region.
 
Relacja z poprzedniej edycji Festiwalu:
https://www.youtube.com/watch?v=pUbRCT_DeM8
III Lubuski Festiwal Otwartych Piwnic i Winnic
Loading...