Halina Mlynkova & Zdolni do Wszystkiego, Film(l)ove

date_range 28.05.2023 19:00

location_on Zielona Góra, Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego

11. Lubuski Festiwal Muzyczny
Koncert Inauguracyjny
 
Halina Mlynkova & Zdolni do Wszystkiego .,Film(l)ove”

28.05.2023 Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego, godzina 19:00
 
Halina Mlynkova - wokal
TBA - fortepian, duduk, instrumenty etniczne
 
ZDOLNI DO WSZYSTKIEGO ENSAMBLE
kwartet smyczkowy

Katarzyna Górska - skrzypce
Agata Dąbrowska - skrzypce
Ewa Schuhmacher - altówka
Anna Szul - Escobar - wiolonczela
 
kwartet dęty Reed Connection
Karolina Maszk - Mogiła - flet
Michał Mogiła - obój
Jarosław Podsiadlik - klarnet
Rafał Dołęga - fagot
 
Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie Artystów Zdolni do Wszystkiego ma wielki zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowy i magiczny wieczór z muzyką filmową. To idealny moment na wspólne spędzie czasu z rodziną lub przyjaciółmi w towarzystwie znakomitych artystów - dobrze Państwu znanych i cenionych.
Tym bardziej, że okazja ku temu niesamowita. Zaproszenie na kolejną edycję festiwalu organizowanego przez Stowarzyszenie Artystów Zdolni do Wszystkiego przyjęła wybitna polsko-czeska gwiazda estrady Halina Mlynkova. Artystka wystąpi wspólnie z filharmonikami zielonogórskimi (składy kameralne zrzeszone w stowarzyszeniu) prezentując kompozycje z płyty ,,Film (l)ove”.
Koncert Inauguracyjny 11. Lubuski Festiwal Muzyczny z udziałem Haliny Mlynkovej i Zdolni do Wszystkiego Ensamble już 28 maja 2023 roku o godzinie 19:00 na Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Szykuje się prawdziwa uczta artystyczna dla ducha- bądźmy tego wieczoru wszyscy razem.
 
 Halina Mlynkova – polska piosenkarka i autorka tekstów.
W 1998 roku została wokalistką zespołu „Brathanki”, grającego mieszankę folku, popu i rocka. W 2000 roku ukazał się debiutancki album grupy, zatytułowany „Ano!”. Znalazła się tam ich najsłynniejsza piosenka - „Czerwone korale”. Kolejny album - „Patataj” ukazał się w 2001 roku i wylansował hity takie jak „W kinie, w Lublinie – kochaj mnie” czy „Za wielkim morzem ty”. Ponadto muzycy otrzymali nagrodę Fryderyka w kategorii „Album Roku – Etno/Folk”. Mlynkova odeszła z zespołu w 2003 roku.
Debiutancki album artystki - „Etnoteka” ukazał się w 2011 roku. Kolejny - „Po drugiej stronie lustra” został wydany dwa lata później. Ostatnia płyta Mlynkovej - „Życia mi mało” pochodzi z 2016 roku.
To z pewnością wyjątkowa postać na polskim rynku muzycznym, obdarzona przepięknym charakterystycznym wokalem. Pozwala jej to na swobodne flirtowanie z różnymi gatunkami muzycznymi i odnajdywanie się w wielu stylistykach, od pop-rocka, przez brzmienia etniczne aż inspiracji muzyką irlandzką
Pierwszym singlem zapowiadającym wydawnictwo ,,Film(l)ove”był utwór "Dwa serduszka" dobrze znany z filmu "Zimna Wojna".
Na płycie znajdują się również takie klasyki polskiej muzyki filmowej, jak "To ostatnia niedziela" Mieczysława Fogga, kultowy utwór "O sobie samym" pierwotnie wykonywany przez Roberta Gawlińskiego czy "Ruchome piaski" Varius Manx.
Album promuje singiel "O sobie samym". Ten kultowy utwór związany z filmem "Prowokator" oryginalnie wykonywany był przez Roberta Gawlińskiego. "O sobie samym" po swojej premierze nie opuszczał notowań listy przebojów przez dziewiętnaście tygodni.
 
 
BILETY: ABILET.PL
Zadanie zrealizowano przy pomocy finansowej MIASTA ZIELONA GÓRA
Halina Mlynkova & Zdolni do Wszystkiego, Film(l)ove
Loading...