CORNO BRASS MUSIC FESTIVAL - Brandon Ridenour + Trio Stryjo

W koncercie wystąpi amerykański trębacz Brandon Ridenour w towarzystwie jednego z najciekawszych i wszechstronnie ukierunkowanych muzyków tworzących trio jazzowe Trio Stryjo.
 
Stryjo łamie schematy jazzowego trio i wprowadza tam procesy demokratyczne i interaktywność. Zamiast budować utwory z typowych klocków oni opowiadają historie. Większość poszukujących muzyków kieruje dziś swe poszukiwania w stronę grania free ale Stryjo ma co innego na myśli - liryczne i wciągające wspólne opowieści, które mówią o szacunku i wartości słuchania w muzyce.
 
Podczas koncertu odbędzie się premiera utworu Nikoli Kołodziejczyka (zamówienie festiwalu) – Turning Table – utwór na koncertującą trąbkę, trio jazzowe, flugelhorn i puzon.
 
Resztę programu wypełnią kompozycje własne oraz improwizacje powstające na żywo podczas koncertu. 
 
Zamówienie utworu Nikoli Kołodziejczyka dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

BRANDON RIDENOUR – trąbka / NIKOLA KOŁODZIEJCZYK – fortepian / MACIEJ SZCZYCIŃSKI - bas / MICHAŁ BRYNDAL – perkusja / JAN HARASIMOWICZ – flugelhorn / TOMASZ HAJDA – puzon

CORNO – Brass Music Festival to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego odbywają się koncerty kameralne i symfoniczne w doskonałym wykonaniu, kursy mistrzowskie indywidualne i grupowe dla przyszłych muzyków, zajęcia uczące zdrowej postawy w graniu na instrumencie, wykłady i wystawa instrumentów. To jedyny taki festiwal w Polsce.
CORNO skupia wokół siebie międzynarodową kadrę wykładowców, światowej sławy muzyków oraz specjalistów w zakresie pielęgnowania zdrowia w zawodzie muzyka. Aktywizuje nie tylko lokalną społeczność, ale także rozbudza sympatię i promuje piękne miasto Zieloną Górę.
Na koncerty renomowanych gwiazd przyjeżdżają melomani z całej Polski. Uczestnicy warsztatów przyjeżdżają do Zielonej Góry z całego świata. CORNO Brass Music Festival dołączył do rangi międzynarodowych wydarzeń i z powodzeniem rywalizuje jakością, programem artystycznym oraz ofertą warsztatową dla uczniów i studentów z wiodącymi festiwalami tego typu w Europie.

CORNO - Brass Music Festival organizowany jest przez Fundację Kolektyw Dźwięku.
Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasto Zielona Góra.
Współorganizator: Filharmonia Zielonogórska

Partnerzy strategiczni: Fundacja PZU, FAST Chemia Budowlana, Buffet Crampon
Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn Presto
Partnerzy: Zielonogórski Ośrodek Kultury, STOART - Związek Artystów Wykonawców, Ruch Muzyczny
 
Ceny biletów:
30,00 zł - ulgowy
40,00 zł - normalny

Więcej informacji na www.corno.pl
CORNO BRASS MUSIC FESTIVAL - Brandon Ridenour + Trio Stryjo
Loading...