BIBOBIT / OSIECKA - Koncert jubileuszowy 15. Ogólnopolskiego Festiwalu FUMA

Laureaci konkursu Męskiego Grania z 2019 r. - Bibobit wraz z kwartetem smyczkowym radykalnie wywrócili muzyczną stylistykę utworów mistrzyni słowa i teraz wystąpią w Zielonej Górze!

To wysokoenergetyczny, elektryzujący i (także dosłownie) poruszający spektakl. Połączone są w nim nowoczesny jazz, elektronika i słowo, które nie schodzi na drugi plan, tylko staje się przepustką do wewnętrznego świata autorki. Osiecka jest tu bowiem przewodnikiem we własnej osobie, bo to jej głos jest narratorem tego przedsięwzięcia.

Na bazie koncertu powstał wydany w październiku, w 85-tą rocznicę urodzin Osieckiej album BIBOBIT / OSIECKA "Co to za czas". Wydawnictwo zostało ogłoszone trzecią najlepszą płytą z muzyką polską 2021 roku przez portal onet.pl.

Wyjątkowość tego zarówno płytowego jak i koncertowego konceptu podkreśla fakt, że w 2022 roku zespół BIBOBIT gościł z tym repertuarem począwszy od Filharmonii Szczecin – prezentując go wraz z orkiestrą symfoniczną, przez 25lecie festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej (z gościnnym udziałem Stanisława Sojki oraz Rosalie.) po Festiwal Męskie Granie gdzie na scenie towarzyszyli im Natalia Grosiak, Jan Młynarski oraz Fismoll.

SKŁAD KONCERTOWY
Perkusja: Waldemar Franczyk
Bass: Bartek Pietsch
Piano: Jacek Piskorz
Instrumenty klawiszowe: Adam Lemańczyk
Wokal: Daniel Moszczyński
FX sound: Daniel Moszczyński
Saksofon: Jan Adamczewski
Trąbka: Tomasz Orłowski
oraz kwartet smyczkowy.

Podczas koncertu na scenie wystąpią także wybrani laureaci głównych nagród Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA z lat 2009-2023.
Laureatom towarzyszyć będzie Band Festiwalowy pod kierunkiem Krzysztofa Mrozińskiego. 
BAND FESTIWALOWY
Krzysztof Mroziński - instrumenty klawiszowe
Dariusz Jaros -  instrumenty klawiszowe, akordeon
Janusz Brzozowski - gitary
Paweł Słoniowski - gitara basowa
Waldemar Franczyk - perkusja
BIBOBIT / OSIECKA - Koncert jubileuszowy 15. Ogólnopolskiego Festiwalu FUMA
Loading...