AZL - LOT ZAPOZNAWCZY SZYBOWCEM

starNa to wydarzenie dostępny jest bilet kolekcjonerskiWydrukowany na papierze wysokiej jakości z unikatową kolorową grafiką.

location_on Zielona Góra, Aeroklub Ziemi Lubuskiej

Ze względu na warunki pogodowe coraz trudniejsze dla lotów szybowcowych istnieje prawdopodobieństwo, że zakupione obecnie vouchery będą realizowane dopiero wiosną 2024 roku

Lot zapoznawczy szybowcem – idealny pomysł na prezent
Czas trwania lotu 6-8 minut
 
Jeśli mamy wśród naszych bliskich osobę zaciekawioną lotnictwem i pragnącą odbyć swój pierwszy lot, idealnym dlań prezentem może okazać się lot zapoznawczy. Oczywiście przystąpić może do niego nie tylko amator podniebnych podróży, ale też każdy, komu miłe są ekstremalne przeżycia. Lot zapoznawczy odbywa się przy udziale doświadczonego instruktora i może być wspaniałym wstępem do kariery lotniczej.

Lot zapoznawczy to krótki lot prowadzony przez zatwierdzoną organizację szkoleniową lub promującą sporty powietrzne, którego celem jest pozyskanie nowych adeptów lub członków.

Widać zatem, że lot zapoznawczy już z założenia ma zachęcić do dalszego próbowania swoich sił w roli pilota. Jego odbycie nie wymusza jednak uczestniczenia w szkoleniu lotniczym – lot zapoznawczy stanowi zatem bardzo dobry sposób na „połknięcie bakcyla”. Jeśli się nie spodoba, nie ma obowiązku podejmowania dalszych działań. Sprawia to, że lot zapoznawczy idealnie nadaje się na prezent – obdarowana osoba z pewnością ucieszy się z tak niezwykłego daru.

Jedną z jednostek organizujących loty zapoznawcze jest Aeroklub Ziemi Lubuskiej.
Jak wygląda lot zapoznawczy?


Lot zapoznawczy jest najczęściej poprzedzony zapoznaniem ze statkiem powietrznym, ze znajdującymi się na jego pokładzie przyrządami, sposobem działania sterów, zasadami łączności w kabinie pilota oraz obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Loty zapoznawcze są zazwyczaj proste, ale w ich trakcie instruktor na bieżąco informuje o wskazaniach przyrządów oraz wykonywanych manewrach, co pozwala zyskać praktyczną wiedzę niedostępną nigdzie indziej.

UWAGA: DOPUSZCZALNA MASA ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYTKOWANIA PASAŻER NIE MOŻE PRZEKRACZAĆ 100KG.
 
AZL - LOT ZAPOZNAWCZY SZYBOWCEM
Loading...