" AKADEMIA PANA KLEKSA "

date_range 03.06.2023 16:00

location_on Zielona Góra, Lubuski Teatr, Scena duża

 „Cześć. Jestem Adaś. Adaś Niezgódka. Mam dziesięć lat. I generalnie nic mi się nie udaje…”
Tak zaczyna się nasza "Akademia Pana Kleksa". 

To muzyczna, kolorowa i zarazem teatralna podróż do świata, gdzie dziecko to nie tylko dziecko, ale także partner do rozmowy – ze swoim światem, kompleksami, strachami ale też ogromnymi zaletami. Do świata, gdzie dobro, to szacunek do innych, do ich słabości, tajemnic ale i odmienności. Do świata w którym najbardziej wykluczeni stają się najbardziej potrzebni. I do świata, w którym granice wyobraźni nie istnieją. Bo świat to ramy, które często zakładamy sobie sami na głowy, oczy i uszy… Ale także często zakładając je naszym dzieciom, zabijamy w nich to co najcenniejsze – indywidualizm .
Akademia Pana Ambrożego Kleksa to miejsce, gdzie tolerancja + dziecko = człowiek. To tak proste równanie, że aż za często o tym zapominamy. Czy nasz Adaś uwierzy w siebie i w swoje siły. Czy jego słabości staną się jego atutami?
Czy Ambroży Kleks uratuje świat fantazji przed niszczycielską siłą zła? I gdzie jest magiczny guzik Mateusza? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w naszym spektaklu… a raczej w Akademii Ambrożego Kleksa… Bo ona może być za każdym rogiem.


Adaptacja i reżyseria: Jerzy Jan Połoński

Spektakl dla dzieci od 7 roku.
Czas trwania: 90 minut

UWAGA!!! Spektakl z udogodnieniami dla osób ze specjalnymi potrzebami: tłumaczenie na język migowy PJM, audiodeskrypcja (zapewniamy odbiorniki do jej odsłuchu), na widowni oraz w kasie teatru są zamontowane pętle indukcyjne. W teatrze można również skorzystać ze słuchawek wyciszających dostępnych u obsługi widowni. 

AD - Aleksandra Łachacz ,PJM - Marek Simonjetz i Miłosz Jezierski .

Warsztat touch tour przed spektaklem o godz.15:15 .

Loading...