" AGON "

date_range 04.10.2023 10:00

location_on Zielona Góra, Lubuski Teatr, Scena duża

Sprzedaż zakończona

"Agon" jest adaptacją klasycznej tragedii Sofoklesa „Antygona" – to podróż przez mroczne zakamarki ludzkiej duszy, symfonia konfliktu moralności i ambicji, pieśń ducha w walce z materializmem. Spektakl jest swoistym ożywieniem starożytnej tragedii Sofoklesa dla współczesnej publiczności, stwarzając most pomiędzy tradycją, a nowoczesnością, przy jednoczesnym eksplorowaniu nowych metod aktorstwa i reżyserii. Spektakl ma formę koncertu rockowego w którym pojawiają się chóry, które komentują tworząc wraz z głośnym brzmieniem instrumentów, niejednolitą opera rockowa. Rytmy wygrywane na bębnach starają się uporządkować rozsypującą się rzeczywistość dawnego królestwa. Świat Kreona zamknięty w gniewie i chaosie pełen jest przemocy i uzurpacji, a siłajego emocji torturuje pozostałych. Antygona pozostaje wierna swojej wierze i przodkom. Wbrew woli króla oddaaje należny hołd zmarłym, co w konsekwencji doprowadza ją do śmierci. Teatr Pieśń Kozła spróbuje pokazać, jak człowiek może odnowić się przy pomocy samopoznania i wyciszenia ciemnych aspektów. Projekt konfrontuje klasyczne światowe arcydzieło z nowatorskim komentarzem interpretacyjnym. W spektaklu Teatr Pieśń Kozła kontynuuje autorksie poszukiwania aktorksie, tym razem łącząc klasyczny mit Europy z nowoczesnym rockowym brzmieniem.

REŻYSERIA: Grzegorz Bral

MUZYKA: Jakub Lechki

DRAMATURGIA: Alicja Bral

OBSADA: Eirini Amanatidou, Paweł Wydrzyński, Dominik Kujawa, Jakub Lechki, Marcin Zabrocki, Igor Kowalik, Alicja Bral, Grzegorz Bral. 

Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. #off polska

 

Loading...