VIP Classical Concert: Edyta Krzemień & Zdolni do Wszystkiego Ensamble Gala Broadwayu. Największe przeboje filmów i musicali.

9. Lubuski Festiwal Muzyczny:
KONCERT FINAŁOWY
VIP Classical Concert: Edyta Krzemień & Zdolni do Wszystkiego Ensamble
Gala Broadwayu. Największe przeboje filmów i musicali.VIP CLASSICAL CONCERT to nowa seria koncertów w ramach 9. Lubuskiego Festiwalu Muzycznego, która ma na celu wzbogacić i upowszechnić ofertę kulturalną miasta poprzez realizację najbardziej kreatywnych i uznanych produktów artystycznych jakie wyprodukowało Stowarzyszenie Artystów "Zdolni do Wszystkiego".

26 września 2021 roku Zarząd Stowarzyszenia zaprosił na koncert w ramach VIP Classical Concert Edytę Krzemień - wieloletnią solistkę Teatru Roma w Warszawie oraz filharmoników zielonogórskich (Orkiestra Festiwalowa Zdolni do Wszystkiego).
Koncert Gala Broadwayu. Największe przeboje filmów i musicali to jeden z najlepszych projektów artystycznych Stowarzyszenia Artystów Zdolni do Wszystkiego. Projekt łączy współpracę zielonogórskich filharmoników (zrzeszonych w stowarzyszeniu) z gwiazdami estrady oraz przedstawia największe hity muzyki filmowej i musicalowej.

W koncercie udział weźmie Edyta Krzemień - absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Debiutowała rolą Christine w musicalu „Upiór w operze” w Teatrze Muzycznym ROMA. Kilka lat później zagrała Christine ponownie w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Jej inne role to: Fantyna („Les Misérables”), Joanna („Sweeney Todd”), Kala („Tarzan”), Emma („Jekyll i Hyde”), Siostra Maria Robert („Zakonnica w przebraniu”) i Molly („Ghost”). Wystąpiła także w monodramie muzycznym „Opowieści Zimowe”.
Współpracuje ze Zbigniewem Preisnerem, nagrała utwory na płytę „W poszukiwaniu dróg” (platynowa płyta). Z utworami i pod batutą kompozytora wystąpiła na festiwalu „Klara Music Festival” w Brukseli wykonując muzykę z filmów K. Kieślowskiego.
Zaśpiewała w spektaklu Z. Preisnera i E. Lipskiej „2016 Dokąd?” w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu Wystąpiła również na 29. Gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych.
Zajmuje się również dubbingiem, jest m.in. nowym głosem Królewny Śnieżki w najstarszym animowanym filmie Disneya „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”.
Wielkie przeboje Teatru Roma: „Ale musicale!”, „Najlepsze z ROMY”, „Les Misérables”, „Upiór w operze”, „Piloci”.

Po olbrzymim sukcesie 2 koncertów muzyki filmowej Walta Disneya (2020), które były wyprzedane na 2 miesiące przed wydarzeniem oraz zorganizowane z powodzeniem podczas pandemii koronawirusa w Polsce zarząd stowarzyszenia zdecydował o zamówieniu dodatkowych aranżacji instrumentalnych i zakontraktowaniu znakomitych zielonogórskich filharmoników oraz muzyków związanych z Zieloną Górą. 
 
Dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą wydarzenia jest Michał Mogiła – lider zespołu Reed Connection, solistów Filharmonii Zielonogórskiej, którzy od lat promują miasto Zielona Góra wydarzeniami artystycznymi organizowanymi w całym kraju i za granicą.
 
9. Lubuski Festiwal Muzyczny
 
Edyta Krzemień - śpiew

ORKIESTRA FESTIWALOWA ZDOLNI DO WSZYSTKIEGO


Thalloris Quartet:

Kamila Susłowicz - skrzypce
Beata Gołemberska - skrzypce
Ewa Schuhmacher - altówka
Anna Kulak - wiolonczela

Adam Męczywór - fortepian/aranżacje
Edward Piniuta - perkusja
Michał Nienadowski - gitara basowa
Kwartet dęty Reed Connection

Karolina Maszk - Mogiła - flet
Michał Mogiła - obój
Jarosław Podsiadlik - klarnet
Rafał Dołęga - fagot

 
PROGRAM:
Największe przeboje filmów i musicali.

https://www.youtube.com/watch?v=gRi7tTwfZTQ&ab_channel=DominikaEliza

https://www.youtube.com/watch?v=_GYmbLcHbKY&ab_channel=StudioAccantus
VIP Classical Concert: Edyta Krzemień & Zdolni do Wszystkiego Ensamble Gala Broadwayu. Największe przeboje filmów i musicali.
Loading...