Tropem Tajemnic Świętego Mikołaja

Tropem Tajemnic Świętego Mikołaja - czyli Mikołajkowy dzień z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury!

Takiej zabawy nie było jeszcze nigdy. Spędź z nami 5 grudnia od rana do wieczora, odwiedzając wszystkie nasze filie i odkrywając 4 niezwykłe tajemnice Świętego Mikołaja.
Serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich lub w wybranych propozycjach Mikołajkowych realizowanych przez ZOK. W każdej filii przygotowane będą inne zabawy i upominki. Dzieci otrzymają również mapy, na których zbierać będą pieczątki za odkrywanie kolejnych tajemnic.
Sprawdź  harmonogram i wybierz w których wydarzeniach weźmiesz udział. A może chcesz przyjść na wszystkie?
Uwaga! Na finał w Planetarium pojawi się sam Święty Mikołaj!

Zachęcamy do uczestnictwa jak największej ilości dzieci w towarzystwie jak najmniejszej ilości opiekunów.
 
Plan odkrywania Tajemnic Świętego Mikołaja:
godz. 10.00
Pałac w Starym Kisielinie, ul. Pionierów Lubuskich 53

„Ile prezentów zmieści się w worku Świętego Mikołaja?”

Ile prezentów zmieści się w worku Świętego Mikołaja? Jak szybko ekipa Mikołaja pakuje prezenty do worka i czy ten worek w ogóle ma dno? Przyjdzie do Pałacu w Starym Kisielinie 5.12 o godz. 10.00 i sprawdźcie sami! Gwarantujemy dobrą zabawę dla całej rodziny!
 
godz. 12.00 
Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul. Festiwalowa 3
„Kim są pomocnicy Świętego Mikołaja?”


Jak oni to robią?! Taka pomoc Mikołajowi to na pewno ciężka praca. Czy tacy pomocnicy ja lubią? Jak dokładnie wyglądają? Współpraca to chyba podstawa. Przekonaj się jak to jest pomagać Mikołajowi. Będą zabawy ruchowe i plastyczne. Nikt nie wyjdzie z pustymi rękoma.
 
godz. 14.00
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14
„Czy wiesz kim jest Rudolf?”


To wyjątkowy pomocnik Św. Mikołaja - renifer Rudolf. Podczas Mikołajek w Centrum Przyrodniczym dowiecie się gdzie mieszka, jakich ma przyjaciół bliżej bieguna na półkuli północnej, jak żyje, co je i oczywiście jak wygląda. Będą pokazy, zajęcia warsztatowe i koło fortuny z upominkami.
 
godz. 16.00
Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10
„Jak Święty Mikołaj odnajduje drogę do domu?”
SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM


To będzie spotkanie z prawdziwym Świętym Mikołajem i Kapitanem Keplerem. Podczas ok 45 minutowego spotkania, przybliżą zebranym kilka ciekawostek na swój temat. Pokażą nam między innymi jak zbudować sanie, stworzyć własny gwiazdozbiór czy też własną śnieżynkę. Zdradzą też tajemnicę, w jaki sposób Święty Mikołaj odnajduję drogę do domu.
Tropem Tajemnic Świętego Mikołaja
Loading...