TANGO FESTIWAL - uroczysta milonga - TANGO W ZIELENI

date_rangeData wydarzenia 02.03.2019 20:00

location_onMiejsce wydarzeniaZielona Góra, Palmiarnia

Sprzedaż zakończona

TANGO FESTIWAL - ZIELONA GÓRA 2019

 

Szkoła Tańca Krzysztofa Kocińskiego „STUDIO DANCE CLUB” wspólnie z Restauracją „PALMIARNIA” oraz KTT "BALANS" serdecznie zaprasza na „TANGO FESTIWAL - ZIELONA GÓRA 2019” organizowany w dniach 28.02-03.03.2019r. z okazji X rocznicy Milongi w naszym regionie.

 

Głównym punktem FESTIWALU TANGA jest uroczysta Milonga - TANGO W ZIELENI, która odbędzie się 02 marca (sobota) w godz. 20.00-2.00 w zielonogórskiej PALMIARNI przy ul. Wrocławskiej 12a.

            Podczas uroczystej milongi najpiękniejsze tanga świata grać będzie zespół BANDONEGRO z wokalistą ANDRES MARTORELL oraz Tdj MARIO CORREA:
  • MICHAŁ GŁÓWKA - Bandoneon/Akordeon
  • JAKUB CZECHOWICZ - Skrzypce
  • MAREK DOLECKI - Fortepian
  • MARCIN ANTKOWIAK - Kontrabas
  • ANDRES MARTORELL - Śpiew
   Zespół Bandonegro powstał w 2010 roku. Kiedy w sercach muzyków po raz pierwszy zabrzmiały rytmy tanga, postanowili jak najlepiej poznać muzykę, która niesie ze sobą niezwykłe emocje, pasję i energię. Od tego momentu porywają słuchaczy we wciągający świat tanga.
W repertuarze zespołu znaleźć można tradycyjne tango, przeznaczone do tańczenia, ale także tango alternatywne, autorskie kompozycje, tango nuevo Astora Piazzolli czy tangowe aranżacje światowych przebojów. Tango wykonują w każdej jego odsłonie by finalnie stworzyć własny, niepowtarzalny język.
Bandonegro od kliku lat zmienia milongi w prawdziwy festiwal muzyki i tańca sprawiając, że każdy przenosi się w ich świat. Biorą udział w najważniejszych wydarzeniach w Europie, jak Berlin Embrace Tango Festival (Niemcy), Stockholm Tango Festival (Szwecja), czy Łódź Tango Salon (Polska) oraz współpracują z Nelsonem Pino (Urugwaj), Roberto Siri (Argentyna), Los Rosales (Rosja) czy Leonardo Palou & Maria Tsatsiani (London Tango Academy).
Ich koncerty są niezwykle porywającym widowiskiem. Są pierwszym w historii zespołem tango, który występował wspólnie z Marylą Rodowicz, Edytą Górniak, Andrzejem Piasecznym czy Heleną Vondrackovą. W 2016 roku zostali zaproszeni na ogólnopolską trasę koncertową „Atmosfera”, w ramach której wystąpili w największych salach koncertowych, gdzie łącznie zobaczyło ich ponad pół miliona osób.
Wyróżnia ich jedność, pasja i zgranie, a także niesamowity kontakt z tancerzami i publicznością. Dzięki temu zostali uznani za jedną z najlepszych, a zarazem najmłodszych, orkiestr tangowych w Europie. Kamieniem milowym w karierze zespołu było wygranie w 2011 roku międzynarodowego konkursu „PIF Castelfidardo” we Włoszech, w kategorii muzyki Astora Piazzolli.
Skąd nazwa Bandonegro? Duszą tanga jest bandoneon, niemiecki kuzyn akordeonu. Początkowo instrument ten przeznaczony był do muzyki religijnej, jednak z czasem przeniósł się na ulice Buenos Aires i stał się nieodłącznym elementem tanga. Negro oznacza „czarny” i wskazuje przede wszystkim na kolor bandoneonu, jak i stanowi ukłon w stronę afrykańskich imigrantów, którzy mieli wkład w początki tanga.


             ANDRES MARTORELL urodził się w Urugwaju, studiował w Ameryce i Europie, mieszkając między Irlandią i Polską, uczy i koncertuje po całym świecie, śpiewa tango i muzykę latynoską, właśnie kończy swój album “Baile An Salsa”, na którym fuzjuje muzykę irlandzką i salsę. Andres Martorell, to Mentor teacher (Nauczyciel Mentor) techniki IVA, trener wokalny, badacz głosu, wokalista
i kompozytor. Współzałożyciel European Vocal Camp i Warsaw Vocal Studio. Jest jednym z najlepszych nauczycieli na świecie. Szkoli nie tylko uczniów ale także innych nauczycieli w Europie, USA, Azji i Am.Płd. Andres związany z Polską jest od kilku lat – szkoli na stałe wielkie gwiazdy w naszym kraju: Urszulę Dudziak, Mikę Urbaniak, Agę Zaryan, Mrozu, Łozu, Stashkę, Edytę Krzemień, pośród wielu innych.

             Na tym spotkaniu szerokiego grona miłośników tanga podziwiać będziemy pokazy taneczne w mistrzowskim wykonaniu pary LUIZY I MARCELO ALMIRON z Warszawy. To polsko-argentyńskie małżeństwo, które ma za sobą ogromne doświadczenie – zarówno w tangu argentyńskim, jak też innych formach tańca oraz technikach pracy z ciałem i terapii ruchem.
            Luiza i Marcelo prowadzą jedyną szkołę tanga w Polsce, w której na stałe uczy Argentyńczyk pochodzący z Buenos Aires (Marcelo) - profesjonalny tancerz, choreograf i nauczyciel, który ma za sobą olbrzymie i wszechstronne doświadczenie, które wchłonął od najlepszych nauczycieli i maestros. Tańczył w show tangowych, wygrał 2 nagrodę na Mistrzostwach Świata w Tangu w 2002r.     W życiu i pracy towarzyszy mu żona Luiza, która w Buenos Aires nie tylko uczyła się tego pięknego tańca ale także pracowała tam, ucząc tanga innych w jednej z najpopularniejszych tradycyjnych milong: w El Beso.
            Marcelo tańczy tango od ponad 25 lat, Luiza od 18-stu. Tańcem zajmują się od ponad 30 lat Marcelo zaczął tańczyć mając ok. 15 lat, Luiza jeszcze w szkole podstawowej. To doświadczeni pedagodzy. Ich metodyka nauczania łączy ich różne doświadczenia i scala w jedną unikalną całość to, co w nich wyjątkowe - korzenie argentyńskie Marcela i jego doświadczenie tangowe zaczerpnięte od tych, którzy już nie żyją jak i współczesnych maestros: mistrzów canyengue, tango salon, milonguero, tango show (escenario), nuevo i milongi oraz doświadczenie w innych tańcach (salsa, taniec współczesny, jazz, break-dance oraz rock and roll) - u Luizy – jej bogate doświadczenie taneczne (tango milonguero, tango salon, tango escenario, tango nuevo i milonga, taniec towarzyski, salsa, jazz, swing), pasję odkrywania tajemnicy ciała i psychiki (szkolenia i kursy pracy z ciałem i terapii tańcem i ruchem, studia psychologiczne) oraz ponad 20-letnie taneczne doświadczenie pedagogiczne zarówno z dziećmi jak i dorosłymi.
Ich taniec to kwintesencja tanga, to pasja, namiętność, to rozmowa na różnych poziomach.
Jedni z nielicznych par w Europie, które tańczą wszystkie style tanga, znają i umieją pokazać ich różnice i subtelne szczegóły: nie są im obce stare techniki tanga czy też współczesne style i metody ruchu. Świetnie odnajdują się zarówno w tango milonguero czy starym canyengue jak i w szeroko pojętym tango salon. Korzystają często z rozwiązań tango nuevo a także wzbogacają swój taniec o bardzo ekspresyjne tango show (tango escenario). Uwielbiają też tańczyć milongę. Prowadzą regularne kursy, warsztaty, specjalne seminaria oraz tańczą na wielu pokazach w Polsce i za granicą.
Proponują Wam tango argentyńskie prosto z kolebki tanga z BUENOS AIRES - we wszystkich jego kolorach i odcieniach !!!

             Do tańca zachęcać nas będzie DJ tanga MARIO CORREA - Argentyna. Preferuje muzykę lat 35' do 80', także współczesne orkiestry. Prezentuje utwory od najprostszych rytmicznie do bardziej złożonych i bogatych muzycznie, idealnych dla wymagających tancerzy.
            Biorąc pod uwagę jak duże wartości płyną z uczestnictwa w tej dziedzinie sztuki, gorąco zachęcamy, by skorzystać z okazji i przeżyć przygodę z najbardziej zmysłowym tańcem czyli z tangiem argentino.
            Zatem życząc niezapomnianych wrażeń organizatorzy raz jeszcze serdecznie zapraszają do Restauracji PALMIARNIA na uroczystą Milongę czyli TANGO W ZIELENI.
Loading...