Scena na scenie 2020 - Król

Scena na scenie 2020 - Król

Miejsce: Amfiteatr MCK, ul. Drzymały (Park Siemiradzkiego)
Termin: 24.05.2020
Godz.: 21:00                            
 
Organizator Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.
 
Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej. Koncert Króla będzie pierwszą imprezą tegorocznego cyklu Scena na scenie.
Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR. W 2014 Król postanowił wydać pierwszą płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą albumów „Nielot”, „Wij” (2015) oraz “Przez Sen” (2016), „Przewijanie na podglądzie”(2018).
Za płytę ,,Przewijanie na Podglądzie” Król został nagrodzony ,,Mateuszem Trójki”, a także nominowany do wielu nagród m.in. Fryderyka.
Za ostatnią płytę ,,Nieumiarkowania” Król otrzymał Paszport POLITYKI, który odebrał 14 stycznia 2020 roku. Album ukazał się 13 września 2019. Utwór ,,Te smaki i zapachy” długo zajmował pierwsze miejsce na Liście Przebojów Trójki (obecnie ósme), a kolejny singiel ,,Druga pomoc” również znajdował się w pierwszej dziesiątce.
Król ze swoim zespołem wystąpił na największych festiwalach i wydarzeniach muzycznych w Polsce, m.in. Open’er Festival, Off Festiwal, Męskie Granie, Tauron Nowa Muzyka.

Bilety: 45,00 zł
Bilety również dostępne w Miejskim Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. (z Gorzowską Kartą Dużej Rodziny 50% zniżki)
 
Scena na scenie 2020 - Król
Loading...