ROSYJSKA PAŃSTWOWA ORKIESTRA RADIA I TELEWIZJI

WSPANIAŁE, JEDYNE W SWOIM RODZAJU WIDOWISKO MUZYCZNO – FILMOWE.

Podczas wyjątkowego koncertu 11 kwietnia  o godz.19.00  (Sala Kongresowa) usłyszymy muzykę nie tylko z rosyjskich filmów “Lecą żurawie”, ”Wieczorny dzwon”, “Moskwa nie wierzy łzom”, “Wołga, Wołga”, “Świat się śmieje”, “Cygan”, “Ironia losu”, ”Siedemnaście mgnień wiosny” ale również rosyjskie utwory min. Wysockiego, Okudżawy, Pugaczowej, a także Kalinkę, Katiuszę i wiele innych. Będzie można także delektować się polską muzyką  m.in. z filmu “Stawka większa niż życie”, “Noce i dnie”, “Vabank. A wszystko w wykonaniu mistrzowskiej Orkiestry Radia i Telewizji.
Podczas koncertu zaprezentujemy fragmenty filmów na ekranie kinowym.
Rosyjska Państwowa Orkiestra Radia i Telewizji słynie z najwyższego profesjonalizmu, wirtuozerii muzyków, doskonałości dźwięku, niepowtarzalnego tembru, wysokiej kultury i idealnego wykonania muzyki różnych epok, stylów i kierunków. W repertuarze orkiestry znajduje się 9 tysięcy partytur, w tym rosyjska i zagraniczna klasyka, muzyka narodów świata, dzieła współczesnych twórców i kompozytorów kinematografii . Każdy muzyk, współpracujący z orkiestrą, wnosi swój niepowtarzalny styl, wzbogacając jej brzmienie.
Orkiestra została utworzona w grudniu 1945 roku przez współpracownika Andriejewa - zasłużonego artystę Rosji P.I. Aleksiejewa. Od tej pory stanowi wizytówkę kraju w transmisji radiowej i telewizyjnej.

Loading...