POLSKA - CZECHY

Zobacz kadrę w Wałbrzychu.

W sobotę 1 sierpnia o godz. 13.00 w Hali Widowisko-Sportowej Aqua Zdrój w Wałbrzychu Reprezentacja Polski podejmie w towarzyskim spotkaniu Czechy. Będzie to pierwsza okazja do zobaczenia Biało-Czerwonych przez EuroBasketem we Francji.

Reprezentacja Polski z Adamem Waczyńskim, Mateuszem Ponitką, Przemysławem Karnowskim i Łukaszem Koszarkiem na czele zagra w Wałbrzychu dwa towarzyskie spotkania z Czechami. Pierwsze z nich, rozgrywane w Hali Widowiskowo-Sportowej Aqua Zdrój, będzie otwarte dla publiczności.

W kadrze Czech nie brakuje dużych koszykarskich nazwisk. Jedną z największych gwiazd jest zawodnik Fenerbahce Stambuł Jan Vesely, którego fani NBA mogą znać z gry dla Washington Wizards i Denver Nuggets. Również Jiri Welsch w latach 2002-2006 grał w najlepszej lidze świata. W tym zespole najprawdopodobniej zobaczymy także zawodnika FC Barcelony Tomasa Satoranskiego, drużynowego kolegę Adama Waczyńskiego – Pavla Pumprlę oraz Patrika Audę, który w minionym sezonie Tauron Basket Ligi występował w Polfarmexie Kutno.

W zeszłym roku kadra trenera Mike’a Taylora również rozegrała dwumecz z Czechami. W pierwszym spotkaniu nasi południowi sąsiedzi wygrali 70:65, a w drugim Polacy zrewanżowali się i zwyciężyli 75:73. Jak będzie tym razem?

Bilety na sobotnie spotkanie Polska-Czechy można kupować w cenie 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy).

Zobacz pierwszy sprawdzian kadry przed Mistrzostwami Europy na żywo w Wałbrzychu!
Loading...