PEŁECH & HORNA DUO - Duet gitar klasycznych

Krzysztof Pełech to wybitny wrocławski muzyk, trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym przez magazyn „Gitara i Bas”.  Artysta wykonuje około 60 koncertów rocznie i ma na swoim koncie 16 albumów. Jest Dyrektorem Artystycznym Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA + / Guitar Masters i Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej. Od 2005 roku prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki.
 
Robert Horna - Aktywnie koncertuje w Polsce, Szwajcarii, Rumunii, Słowacji,Mołdawii, Niemczech, Belgii, Holandii oraz w Ameryce Południowej. Gości z recitalami na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, podczas których regularnie jest zapraszany do prowadzenia lekcji mistrzowskich. Gitarzysta jest również autorem trzech solowych płyt wydanych nakładem CD Accord Music Edition. Od 2012 roku prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Gdańsku.
 
Krzysztof Pełech & Robert Horna Duo to kombinacja oryginalnych aranżacji w stylu samby, bossa-nowy, tanga oraz improwizowanych smooth-jazzowych klimatów. To bogactwo pięknych melodii, harmonii i rytmu. W programie zespołu znajdują się między innymi znane kompozycje Pata Metheny’ego, Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Astora Piazzolli, Stanleya Myersa, Isaaca Albeniza, Francisco Tarregi a także oryginalne aranżacje utworów Celso Machado i Azizy Mustafy Zadeh. Pelech&Horna Duo to jedyny taki duet w Polsce, który bierze na warsztat repertuar z kręgu muzyki latynoamerykańskiej, tworząc własne aranżacje i improwizując, co nie jest typowe dla muzyków klasycznie wykształconych.
PEŁECH & HORNA DUO - Duet gitar klasycznych
Loading...