Pędzą, pędzą sanie czyli Mikołajkowy dzień z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury!

location_on Zielona Góra, KARNET

Sprzedaż zakończona
„Pędzą, pędzą sanie”
czyli Mikołajkowy dzień z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury!

 
Czy pamiętacie wyjątkową mikołajkowa zabawę w ubiegłym roku? My tak! I jesteśmy przekonani, że podobnie jak my z chęcią weźmiecie udział w całym dniu mikołajkowych przygód. Spędź z nami 4 grudnia od rana do wieczora, odwiedzając wszystkie nasze filie, sunąc sanami  Świętego Mikołaja przez 4 miejsca na mapie Zielonej Góry.
Serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich lub w wybranych propozycjach Mikołajkowych realizowanych przez ZOK. W każdej filii przygotowane będą inne zabawy i upominki. Dzieci otrzymają również mapy, na których zbierać będą pieczątki na kolejnych przystankach.
Sprawdź  harmonogram i wybierz w których wydarzeniach weźmiesz udział. A może chcesz przyjść na wszystkie? Uwaga! W tym roku Święty Mikołaj pojawi się we wszystkich filiach.
Bilety w cenie 7 zł na każde z wydarzeń, lub karnetu za 25 zł, do nabycia na abilet.pl lub w kasach filii 30 min przed każdym z wydarzeń, jeśli wcześniej wszystkie nie zostaną wyprzedane.  
Zachęcamy do uczestnictwa jak największej ilości dzieci w towarzystwie jak najmniejszej ilości opiekunów :)
​Opiekun zobowiązany jest do zakupu biletu.

 
Plan wydarzeń:
 
Godz.10.00
„Dlaczego Mikołaj jest święty?”
Pałac w Starym Kisielinie

Dlaczego ten Święty jest taki święty i po co mu te wszystkie prezenty? Worki, sanie, listy i pomocnicy to wszystko co potrzebne do najpiękniejszego dnia w roku! A może i Ty chcesz zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja? Zapraszamy do wspólnej zabawy.
 
Godz. 12.00
„Budujemy sanie Mikołaja”
Zielonogórski Ośrodek Kultury

To będzie godzina pełna roboty. W warsztacie świętego Mikołaja nie ma czasu na odpoczynek a tym bardziej nudę. Najważniejsze jednak, że jest dobra zabawa! Wspólnie z elfami przygotujemy sanie Świętego Mikołaja. Nie zabraknie również zadań plastycznych i ruchowych. Będą śpiewy, będą tańce, będzie wszystko to co elfy kochają najbardziej.
 
Godz. 14.00
„Zimowa kraina dźwięków i eksperymentów"
Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze

Pędzą, pędzą sanie…i oczywiście dzwonią dzwonki. A jak dzwonki to dźwięk i nasza nowa wystawa jemu dedykowana – „Autostrada dźwięku”. Podczas Mikołajek nastąpi jej uroczyste otwarcie. Oprócz tego przygotowaliśmy specjalne, „zimowe” pokazy eksperymentów fizyko-chemicznych oraz stanowiska tematyczne dedykowane dźwiękom i zimie, m.in. „Wszystko gra”, „Dzwony rurowe”, „Życie na biegunach”, „Mikołajkowe koło fortuny” i inne. Nie zabraknie ścianki, gdzie zrobicie sobie pamiątkowe zdjęcie i drobnych upominków.
 
Godz. 17.00
„Niech lecą sanie!”
Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus

Czy wiecie jak podróżuje Święty Mikołaj? Na pewno bardzo szybko. Jak to możliwe? Podczas spotkania w Planetarium przeżyjemy prawdziwą świąteczną przygodę w towarzystwie dwóch zabawnych elfów i specjalnie stworzonemu na tą okazję przedstawieniu teatralnemu. Sanie jednak nie polecą bez pomocy Kapitana Keplera i jego dzielnych i niezwykle mądrych pracowników z Planetarium Wenus. Eksperymenty które zobaczycie to czysta magia! A może jednak fizyka?
Pędzą, pędzą sanie czyli Mikołajkowy dzień z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury!
Loading...