Nocne refleksje - Koncert Orkiestry Smyczkowej

Koncert Zaduszkowy w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela.

Muzyczne Zaduszki, czyli koncert zatytułowany „Nocne refleksje”, to wyjątkowa propozycja która wprowadzi nas w nastrój listopadowego czasu – dni kiedy wspominamy osoby, których już nie ma wśród nas. W wigilię Wszystkich Świętych zapraszamy na koncert, który odbędzie się w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. W nastrój zadumy i refleksji wprowadzą nas znakomici muzycy: Zygmunt Miecznik (organy) oraz dyrygent Szymon Morus, który poprowadzi Orkiestrę Smyczkową Filharmonii Zielonogórskiej. W programie zabrzmią utwory kameralne, które swym charakterem idealnie wpisujące się atmosferę tych szczególnych dni. 

Zygmunt Miecznik – organista. Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 8 lat od nauki gry na fortepianie. W wieku 12 lat zaczął uczyć się gry na organach. W 2004 roku ukończył z wyróżnieniem Studium Muzyki Kościelnej przy wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego. Brał udział w wielu kursach interpretacji muzyki organowej (Praga, Köln, Opole). Prowadził ożywioną działalność koncertową w Polsce oraz za granicą (Holandii, Niemcy, Belgia). Od 2009 roku pracuje jako organista w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

Szymon Morus – dyrygent. Założyciel oraz dyrektor artystyczny Orkiestry Kameralnej Progress, z którą od 2009 roku z powodzeniem koncertuje w Polsce i poza jej granicami. Absolwent klasy skrzypiec oraz dyrygentury symfoniczno-operowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracuje m.in. z Polską Orkiestrą Radiową, Teatrem Wielkim w Łodzi, Polską Operą Królewską, Polską Orkiestrą Sinfonia Juventus, Filharmonią Bałtycką, gdzie w marcu 2016 roku objął kierownictwo muzyczne nad premierą „Czarnej Maski” Krzysztofa Pendereckiego. W swym dorobku posiada wiele nagrań płytowych. Stale propaguje muzykę współczesną, dokonując szeregu prawykonań utworów polskich kompozytorów.

Zygmunt Miecznik – organy
Orkiestra Smyczkowa Filharmonii Zielonogórskiej
Szymon Morus – dyrygent


PROGRAM
Max Reger (1873-1916)
Lyrisches Andante WoO III/7

Edward Elgar (1857-1934)
Serenada e-moll na orkiestrę smyczkową op.20

Krzysztof Penderecki (1933-2020)
Agnus Dei

Wojcech Kilar (1932-2013)
Choralvorspiel (Preludium chorałowe) na kameralną orkiestrę smyczkową

Tomaso Albinoni (1671-1751)
Adagio g-moll
Nocne refleksje - Koncert Orkiestry Smyczkowej
Loading...