„Nie ma. Osiecka/Satanowski”. Koncert Justyny Szafran

Justyna Szafran z piosenkami Agnieszki Osieckiej spotkała się dawno. Od czasu premiery spektaklu „Nie żałuję" w reżyserii Jerzego Satanowskiego w Teatrze Atelier w Sopocie minęły 22 lat! Szafran stawiała wtedy pierwsze kroki na teatralnej scenie. Po ogromnym sukcesie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej dostała propozycję wystąpienia ze wspaniałymi muzykami: Zbigniew Wegehaupt, Henryk Miśkiewicz, Wojciech Zieliński i Paweł Perlinski. W spektaklu śpiewała u boku Ewy Błaszczyk, Marzeny Trybały, Barbary Dziekan, Marka Richtera, Mirka Czyżykiewicza i Andre Ochodlo. 

Dużo się nauczyłam od tych wybitnych osobowość. Szczególnie od Jurka Satanowskiego.
Wracam po latach do tych kompozycji. Czuję potrzebę ponownego zmierzenia się z wyjątkowymi utworami.... jurkowo- agnieszkowymi. Po wielu przejściach życiowych inaczej je widzę, słyszę... ten koncert to swego rodzaju powrót do przeszłości.

Podczas koncertu usłyszymy piosenki z płyty „Dziękuję za świat" w nowych aranżacjach Rafała Karasiewicza i Kuby Olejnika i dojrzałych interpretacjach Justyny Szafran. Będzie także jeden zupełnie premierowy utwór. Nieznany wiersz Agnieszki Osieckiej, do którego muzykę napisał Kuba Olejnik.
 
Premiera koncertu - 27.10.2019, Teatr Nowy w Poznaniu, Festiwal Pamiętajmy o Osieckiej
 
Wykonanie:
Justyna Szafran - śpiew
Rafał Karasiewicz - piano
Kuba Olejnik - kontrabas

 
Stylizacja i kostiumy - Anna Grygier, City Code
Aranżacje: Rafał Karasiewicz, Kuba Olejnik
„Nie ma. Osiecka/Satanowski”. Koncert Justyny Szafran
Loading...