Natalia Nykiel - Origo Tour

starNa to wydarzenie dostępny jest bilet kolekcjonerskiWydrukowany na papierze wysokiej jakości z unikatową kolorową grafiką.

Oficjalna informacja od zespołu:
"Kochani,
Jak być może część z Was wie, przede mną i moim zespołem jedno z najważniejszych obecnie wydarzeń na mojej zawodowej drodze – występ na jednym z najważniejszych festiwali na świecie SXSW w Teksasie. W planach mieliśmy wylot 17 marca ale w związku z tym, że otrzymaliśmy zaproszenie aby zagrać drugi koncert na festiwalu dla bardzo wąskiej grupy przedstawicieli branży muzycznej, który jest zaplanowany 16 marca musimy wylecieć do Stanów już 15 marca. Stoję w obliczu bardzo trudnej sytuacji, ponieważ spotkało mnie ogromne wyróżnienie w postaci występu w gronie tylko 5 spośród ponad tysiąca innych artystów na bardzo ważnym dla mnie wydarzeniu i jednocześnie konieczność przełożenia naszego spotkania w Zielonej Górze, na które wszyscy tutaj czekamy. Musieliśmy jednak wraz z moim zespołem, managementem i Klubem Kawon podjąć decyzję o zmianie terminu. Koncert odbędzie się w kolejnym miesiącu – 26 kwietnia. Piszę Wam to szczerze, wprost, ponieważ chcę być wobec Was w porządku. Liczę, że będziecie wyrozumiali i w takim samym gronie, w jakim mieliśmy spotkać się 15 marca, spotkamy się w nowym terminie. Wszystkie bilety kupione do tej pory zachowują swoją ważność. Do zobaczenia!"
Trasa promująca minialbum „ORIGO“, który artystka wydała z zaskoczenia robiąc olbrzymią niespodziankę swoim fanom.
Do odsłuchania we wszystkich platformach streamingowych:
https://umusicpl.lnk.to/NataliaNykielOrigo

„ORIGO” otrzymało znakomite recenzje dziennikarzy:

„Tylko pięć utworów, ale za to jakich! Jestem pewien, że kiedy Natalia włączy je do swojego repertuaru, to na jej koncertach zapłonie niejeden parkiet!
W tak młodym wieku nie tylko ma na koncie dwie świetne płyty („Lupus Electro” i „Discordia”), ale dosłownie rządzi i trzęsie polską sceną muzyczną, wyznacza trendy, a fanów tak sobie owinęła wokół palca (to nie zarzut!), że… tańczą, jak im zagra. I zaśpiewa. Oczywiście na koncertach. A te są niemal dziełem sztuki estradowej. Kto był na choćby jednym występie wokalistki z Mrągowa wie, że swoimi multimedialnymi widowiskami nie bierze ona jeńców.
„Origo” to zapis wewnętrznych przemian dziewczyny, która wyrusza w podróż do swoich korzeni. I robi to z wielkim rozmachem, dosłownie na pełnej petardzie – swoim tempem oraz brzmieniem nowe utwory Nykiel wręcz zapierają dech w piersiach. Nie bójmy się tego powiedzieć na głos i wyraźnie – „Origo” to produkcja na absolutnym światowym poziomie!”
Artur Szklarczyk / cgm

„Do utworu "Find me" został zaproszony Daley, czyli objawienie brytyjskiej sceny muzycznej. Ten chłopak ma już na koncie współpracę z Pharellem Williamsem i wspólne utwory z Jessie J czy grupą Gorillaz. Teraz postanowił stworzyć coś z Nykiel. Co z tego wyszło? Nastrojowy kawałek, który śmiało mógłby pojawić się na ścieżce dźwiękowej hollywoodzkich produkcji. "Wanna Go Back" to totalny "must" na koncertach. Doskonałe brzmienie w połączeniu ze świetnymi chórkami tworzy zapierający dech w piersiach efekt. To naprawdę świetne wyprodukowany muzycznie utwór, do którego bawić będą się wszyscy. Stawkę zamyka "I'm Not For You", którego psychodeliczny beat wprawia w osłupienie. Całość połączona z hipnotyzującym folkowym wokalem Rodzinnego Zespołu Śpiewaczy z Rakowicz. To kawałek, który prezentuje zupełnie inny poziom muzyczny Nykiel.“
Bartosz Sąder / Onet Kultura

„Świetnie słucha się Nykiel w takiej mniej klubowo-popowej odsłonie na rzecz zadziorności: nie trudno wyobrazić sobie słuchaczy rzucających się w pogo podczas grania "Volcano" na żywo. Chociaż "Origo" jest krótkie i powoduje niedosyt, to zdecydowanie jest to najlepsza pozycja w dyskografii Natalii Nykiel.”
Rafał Samborski / Interia Muzyka

Minialbum „Origo” to wyjątkowo ważny krok w dyskografii Natalii Nykiel. Autorka wielokrotnie nagradzanych płyt „Lupus Electro” i „Discordia”, wydała bez zapowiedzi mocną i bardzo emocjonalną EPkę. „Origo” to zapis wewnętrznych przemian dziewczyny, która wyrusza w podróż do swoich korzeni. Za produkcję albumu odpowiada ponownie Michał Fox Król.
Artystka przyzwyczaiła nas do starannego doboru współpracowników przy tworzeniu swoich płyt, jednak tym razem lista nazwisk pojawiających się na odwrocie płyty jest naprawdę imponująca. Twórcami nowych utworów są tacy międzynarodowi artyści jak Stevie Aiello (kierownik muzyczny zespołu Thirty Seconds To Mars, kompozytor m.in. „Dangerous Night” i „Hait To The Victor”), czy brytyjskie objawienie muzyki soul czyli Daley, który współpracował wcześniej m.in. z Pharrellem Williamsem. Ma na swoim koncie gwiazdorskie duety z Jessie J, Gorillaz i Jill Scott. Teraz przyszedł czas na duet z Natalią. To nie wszystko. Josh Farro i Hayley Williams z Paramore udzielili zgody na wykorzystanie fragmentu ich przeboju „Careful” w najnowszym singlu Natalii „Volcano”. W jednym z utworów artystce towarzyszy folkowy Rodzinny Zespół Śpiewaczy z Rakowicz.
Część nagrań odbyła się w Electric Feel Studios w Kaliforni, gdzie swoją najnowszą płytę zarejestrował m.in. Post Malone, czy ostatnie hity nagrywała RosalÍa. Za mastering odpowiada laureat Grammy Lewis Hopkin ze studia Stardelta w Wielkiej Brytanii.
„Origo” jest pierwszym w karierze wydawnictwem Natalii, które ukazało się na rynku międzynarodowym.
W Polsce album w wersji fizycznej ukazał się w limitowanym nakładzie 1500 egzemplarzy i zadebiutował na 2 miejscu najchętniej kupowanych płyt w sieci salonów Empik i 12 miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży Płyt w Polsce.
Natalia Nykiel - Origo Tour
Loading...