NASI Z EKRANU - czyli Walentynkowe Koncerty w Hydro(za)gadce - PAULINA GOŁĘBIOWSKA

NASI Z EKRANU – czyli Walentynkowe Koncerty w Hydro(za)gadce
PAULINA GOŁĘBIOWSKA - PÓŁFINALISTKA programu „The Voice of Poland”

 
Zielona Góra i okolice mają się czym muzycznie pochwalić. Nie od dziś wiadomo, że w naszym mieście tworzą, żyją, pracują się i uczą wspaniali artyści, którzy swoje marzenia realizują również na arenie ogólnopolskiej.
Bardzo nam miło, że współpracujący z nami od wielu lat wokaliści z sukcesem uczestniczą w muzycznych programach telewizyjnych, niejednokrotnie dochodząc do najwyższych etapów. Postanowiliśmy zatem zorganizować koncerty, na których o ich talencie przekonacie się na żywo!
 
Paulina Gołębiowska, wokalistka, pianistka, autorka tekstów, kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, specjalność: wokalistyka jazzowa. Z wyróżnieniem zakończyła edukację na kierunku jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Ukończyła również studia licencjackie na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu klasycznego. Obecnie wykładowca wokalistyki jazzowej na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Występowała z dużym powodzeniem na ogólnopolskich i międzynarodowych scenach muzycznych, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym „JazzTage” w Gorlitz, „Green Town of Jazz”, „Róże Jazz Festiwal”, „Jazz nad Odrą”, a także festiwalu „Polsat Dzieciom” w warszawskiej Sali Kongresowej. Doświadczenie sceniczne zdobyła także będąc finalistką muzycznego show Programu Drugiego Telewizji Polskiej pod tytułem „Bitwa na głosy”. To wydarzenie zainicjowało współpracę koncertową z ikoną światowej wokalistyki jazzowej - Urszulą Dudziak. Ponadto, występowała z: Henrykiem Miśkiewiczem, Jarosławem Śmietaną, Andrzejem Dąbrowskim, Krzysztof me Kiljańskim, Wojciechem Myrczkiem, Januszem Szromem, Dariuszem Kozakiewiczem (Breakout, Perfect), Jackiem Krzaklewskim (Banda i Wanda, Perfect), czy wieloletnią gitarzystką Michaela Jacksona - Jennifer Batten.
Autorski projekt Pauliny Gołębiowskiej powstał dzięki wieloletniej współpracy z Tomaszem Jędrzejewskim i stanowi podsumowanie dotychczasowych poszukiwań i inspiracji. Muzycy są autorami wszystkich prezentowanych utworów. Przygotowany materiał nosi znamiona eklektyzmu, łączy ze sobą elementy jazzu, soulu, popu, R&B z muzyką elektroniczną. Poza instrumentami akustycznymi muzycy wykyrzystują bogaty wachlarz brzmień analogowych preparowanych przez różnorodne efekty, które dodają aranżacjom świeżości i charakteru. Zespół wykonuje głównie autorski materiał, ale sięga także po znane covery nadając im „nową muzyczną szatę”, pełną polotu i bezkompromisowości.
NASI Z EKRANU - czyli Walentynkowe Koncerty w Hydro(za)gadce - PAULINA GOŁĘBIOWSKA
Loading...