Moscow City Ballet - Śpiąca królewna

starNa to wydarzenie dostępny jest bilet kolekcjonerskiWydrukowany na papierze wysokiej jakości z unikatową kolorową grafiką.

MOSCOW CITY BALLET - Śpiąca Królewna
 
Legendarny i najsłynniejszy rosyjski BALET SMIRNOVA, poza granicami Rosji bardziej znany jako MOSCOW CITY BALLET, już niebawem wystąpi ponownie w Polsce! Teatr baletowy założony przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova to zespół tancerzy klasycznych, cieszący się uznaniem na całym świecie. W jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Moscow City Ballet zaprezentuje wyjątkowy spektakl Śpiąca Królewna.
 
Śpiąca Królewna to opowieść niezwykle poetycka. Autorzy libretta założyli, że balet będzie pretekstem do pokazania pięknych obrazów tanecznych oraz prezentacji umiejętności tancerzy. Piękna, młoda księżniczka Aurora wskutek rzuconej klątwy zasypia na sto lat. Przepowiednia mówi, że jedynie pocałunek księcia może odwrócić czar. Nad zaczarowanym dworem opiekę roztacza Wróżka Bzu, która jest duchem opiekuńczym królewny od narodzin do ślubu z księciem, a nawet w pewien sposób kieruje losami bohaterów. Muzykę do baletu skomponował Piotr Czajkowski.
 
Występy Moscow City Ballet charakteryzują olśniewające kostiumy, imponująca choreografia, magia świateł i urzekająca scenografia. Zdaniem krytyków, czarowi tej grupy nie można się oprzeć, ani o niej zapomnieć. Wzruszeń i emocji wzbudzanych przez Moscow City Ballet nie da się opisać - trzeba ich doświadczyć! W ostatnich latach przedstawienia w Polsce obejrzało ponad 300 tys. osób! Publiczność wychodzi ze spektakli zachwycając się magicznym klimatem przedstawień. Ogromne wrażenie wywołuje talent artystyczny tancerzy i profesjonalizm, który został wypracowany przez lata ciężkich treningów. Godna podziwu wyrazistość ruchów artystów w połączeniu z fantastyczną choreografią, pokazują nam jak bardzo Rosjanie kochają balet.
 
Widowisko trwa 2:25 godz. (z przerwą) i składa się z 2 aktów. Na scenie zobaczymy blisko 50 tancerzy.
 
Moscow City Ballet - Śpiąca królewna
Loading...