Miej Czas na Koncerty - HUUN-HUUR-TU

Miej Czas na Koncerty – HUUN-HUUR-TU
Miejsce: Amfiteatr MCK, Gorzów Wlkp.
Termin: 09.07.2022
Godz.: 20:30
 
Organizator Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.
Bilety: 30,00 zł
 
Bilety do nabycia na portalu abilet.pl oraz w Miejskim Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. (z Gorzowską Kartą Dużej Rodziny 50% zniżki)
 
Huun-Huur-Tu
Grupa muzyczna z Tuwy. Najbardziej znany na świecie zespół z Azji i byłego Związku Radzieckiego, wykonujących muzykę inspirowaną unikalną tradycją. Charakterystycznymi elementami ich muzyki jest szeroki wachlarz stylów i profesjonalne wykonanie tuwińskiego śpiewu gardłowego (m.in. chöömej). Grupa wykorzystuje instrumentarium: igil, chomus (jakucka drumla), doszpuluur (drewniana tuwińska lutnia o długim gryfie), dünggür (szamański bęben) i inne. Huun-Huur-Tu. Oznacza dosłownie słoneczne śmigło (ang. sun propeller), czyli, jak piszą muzycy, „pionowe rozdzielenie promieni światła, które pojawiają się często zaraz po wschodzie albo przed zachodem słońca. Dla członków Huun-Huur-Tu załamanie światła, które powoduje powstanie tych promieni wydaje się analogiczne do «załamania» dźwięku, który wytwarza harmonię artykulacyjną podczas tuwińskiego śpiewu gardłowego”. Kierunkiem ich twórczości stało się odrodzenie pieśni tuwińskiej
i muzycznej spuścizny w jej pierwotnej postaci. W 1993 roku Huun-Huur-Tu odbył legendarną podróż do USA, gdzie wywarli wielkie wrażenie swoją muzyką, m.in. na Franku Zappie i Kronos Quartet. Wzięli udział w ich nagraniach. W 1993 roku grupa wydała swój pierwszy album 60 Horses in My Herd. Dziś mają na koncie 14 albumów i wiele udziałów w nagraniach innych artystów.

Obiekt MCK Amfiteatr jest częściowo przystosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Osobom używającym wózki inwalidzkie oraz rodzinom z wózkami dziecięcymi polecamy skorzystanie z drugiej bramy wejściowej (znajdującej się powyżej głównego wejścia). Na tym poziomie, możliwy jest swobodny dostęp do toalet przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych oraz balkonów o wymiarach zapewniających swobodne poruszanie się oraz bezpieczeństwo.
Miej Czas na Koncerty - HUUN-HUUR-TU
Loading...