Miej Czas na Koncerty - DAGADANA

Miej Czas na Koncerty – DAGADANA 
Miejsce: Amfiteatr MCK, Gorzów Wlkp.
Termin: 30.07.2022
Godz.: 20:30
 
Organizator Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.
Bilety: 30,00 zł
 
Bilety do nabycia na portalu abilet.pl oraz w Miejskim Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. (z Gorzowską Kartą Dużej Rodziny 50% zniżki)
 
DAGADANA 
Zespół od 2008, znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Spotkanie na warsztatach jazzowych w Krakowie stało się zalążkiem przyjaźni
i powstania zespołu. Artyści inspiracji szukali w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów etnicznych, w książkach. Od samego początku ich filozofią było spotykanie, dzielenie się muzyką i sztuką z artystami z różnych zakątków globu oraz bycie ambasadorami polskiej
i ukraińskiej kultury. Twórczość zespołu zajmuje wysoką pozycję w światowych i polskich rankingach world music i volk. DAGADANA uwielbia podróżować ze swoją muzyką. Zagrała w 23 krajach (Austria, Algieria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Indonezja, Indie, Francja, Korea Południowa, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania) odwiedzając zarówno kameralne kluby jak i duże międzynarodowe festiwale.
TZiC (Two Stones in the Circle), dwóch Piotrków (z gr. Kamień), chłopaków z brodą, miłośników muzyki, a prywatnie przyjaciół, zafascynowanych chęcią stworzenia własnego świata za pomocą dźwięków. Jest ich dwóch, ale w swoich utworach wykorzystują wiele instrumentów m.in. instrumenty klawiszowe, gitarę elektryczną, bass i perkusję. W dobie komputerów uznali, że będzie to ich nieodzowny element do tworzenia dodatkowych dźwięków, przez co ich performance staje się oryginalnym tworem wyobrażalnego przez nich świata.
JAVA - od kiedy sięga pamięcią muzyka nie odstępowała go na krok - była jego pierwszą kochanką. Multiinstrumentalista. Gra na instrumentach klawiszowych, gitarze
i instrumentach perkusyjnych. Ma za sobą warsztaty z muzyki klasycznej i nowoczesnej. Prywatnie miłośnik wszelkiego rodzaju kuchni i uprawiania sportów rowerowych.
ŁAWA - ten wyższy, a przy tym oaza spokoju - nic bardziej mylnego. Muzyką potrafi przenosić góry. Gra na instrumentach perkusyjnych, gitarze elektrycznej i basie. Mocno zarażony muzyka klasycznego rocka, ale również eksperymentalną kultura muzyki nowoczesnej. Charakteryzuje go lubiany i grany riff grupy Pink Floyd. W życiu prywatnym towarzyszy mu przede wszystkim sport. Długoletni piłkarz wodny, mający za sobą występy w reprezentacji Polski w tej dziedzinie.

Obiekt MCK Amfiteatr jest częściowo przystosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Osobom używającym wózki inwalidzkie oraz rodzinom z wózkami dziecięcymi polecamy skorzystanie z drugiej bramy wejściowej (znajdującej się powyżej głównego wejścia). Na tym poziomie, możliwy jest swobodny dostęp do toalet przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych oraz balkonów o wymiarach zapewniających swobodne poruszanie się oraz bezpieczeństwo.
Miej Czas na Koncerty - DAGADANA
Loading...