Międzynarodowy Turniej Tenisowy Sopot Open

Międzynarodowy Turniej Tenisowy SOPOT OPEN

HARMONOGRAM PÓŁFINAŁÓW I FINAŁÓW TURNIEJU

 
sobota 4 sierpnia
półfinały debla od 12:00
półfinały singla od 13:00
 
niedziela 5 sierpnia
finał debla 13:00
finał singla 15:00

 
Na przełomie lipca i sierpnia w Klubie Tenisowym Arka w Gdyni odbędzie się Międzynarodowy Turniej Tenisowy SOPOT OPEN rangi ATP Challenger. Wydarzenie zorganizowane zostanie z inicjatywy Fundacji Mariusz Fyrstenberg Tennis Foundation i Miasta Sopot. Będzie to jeden z trzech największych męskich turniejów tenisowych w Polsce.
Pula nagród w turnieju wynosi 64 000 € + "hospitality" (czyli gwarancja zakwaterowania i wyżywienia zawodników). Zwycięzca, oprócz nagrody finansowej w wysokości 9 200 euro otrzyma cenne 90 punktów do tenisowego rankingu ATP.
 
Turniej Sopot Open 2018 rozpocznie się w sobotę 28 lipca od gier eliminacyjnych. Pierwsze mecze turnieju głównego planowane są na poniedziałek, 30 lipca. Półfinały odbędą się w sobotę 4 sierpnia, a finał będzie miał miejsce w niedzielę, 5 sierpnia.
 
Partnerem Tytularnym turnieju jest Miasto Sopot. Partnerzy główni to: Collegia, VEKA i BMC Sp. z o.o. Partnerami oficjalnymi są: BGŻ BNP Paribas, Adecco, Profbud Sp. z o.o.. Parterami wspierającymi turnieju zostali: Babolat i Oshee. Partnerzy medialni to: Polsat Sport, Wp.pl i Trójmiasto.pl
 
Podczas turnieju Sopot Open 2018 zaplanowano także szereg wydarzeń towarzyszących. Podczas Akademii Młodych Talentów wyselekcjonowana grupa adeptów tenisa, na zaproszenie Radosława Szymanika - kapitana polskiej reprezentacji w Pucharze Davisa i Mariusza Fyrstenberga będzie miała okazję trenować w otoczeniu profesjonalistów.
Sporo atrakcji czeka kibiców podczas cyklu Polish Power. W piątek, 3 sierpnia fani będą mogli spotkać się z Mariuszem Fyrstenbergiem.
Dla mieszkańców Sopotu oraz turystów, na Placu Przyjaciół Sopotu przygotowana zostanie Strefa Tenisa, w której odbywać się będą bezpłatne zajęcia tenisowe dla dzieci. Przez cały czas trwania turnieju głównego, specjalna strefa tenisowych atrakcji dla dzieci będzie również funkcjonować w miejscu odbywania się turnieju, czyli w Klubie Tenisowym Arka w Gdyni.
INFORMACJE:
• Data:
Eliminacje: 28 – 29 lipca 2018
Turniej główny: 30 lipca – 5 sierpnia 2018
• Lokalizacja:
 Klub Tenisowy Arka 81-409 Gdynia, ul. Ejsmonda 3
• Ranga turnieju:
Challenger ATP
• Pula nagród:
64 000 Euro + Hospitality (wyżywienie i zakwaterowanie)
• Bilety:
28 lipca – 3 sierpnia – wstęp wolny
4 sierpnia – 5 sierpnia – wstęp płatny
Bilet normalny: 20 PLN
Bilet ulgowy: 15 PLN - uczniowie i studenci do lat 26 na podstawie legitymacji, emeryci i renciści. Dzieci do lat 6 wstęp wolny bez gwarancji miejsca siedzącego.
Loading...