Lubuskie Lato Teatralne - Kamienie w kieszeniach

Akcja sztuki rozgrywa się w małym miasteczku na głębokiej, irlandzkiej prowincji. Hollywoodzka ekipa filmowa postanawia nakręcić film z udziałem miejscowych statystów.
„Kamienie w kieszeniach” to tragikomiczna historia o marzycielach, którzy obserwują różnice między „sielskością” prowincji a  filmowym „wielkim światem”.
Dwaj skrajnie różni bohaterowie na pierwszy rzut oka nie mają powodów, aby się polubić. Jeden jest ze stolicy i zjawia się na prowincji, drugi jest jej mieszkańcem. Dzieli ich bardzo wiele, ale wkrótce okazuje się, że zwykła znajomość przeradza się w przyjaźń. Wystarczy chwila, aby bohaterowie zaczęli wspierać się bezinteresownie i bez zbędnych pytań.
Z bycia statystami, czyli najmniejszymi z najmniejszych trybików w hollywoodzkiej machinie filmowej, bohaterowie decydują się na krok w stronę samodzielności. Rzucają się na głęboką wodę i postanawiają… O tym, co robią dalej, publiczność dowie się podczas przedstawienia!
Specyficznym, autorskim pomysłem na formę tego przedstawienia jest kilkanaście różnych postaci odgrywanych przez jedynie dwóch aktorów.

Autor: Marie Jones
Tłumaczenie: Lech Mackiewicz
Reżyser: Alicja Stasiewicz
Scenografia: Edyta Zatwarnicka
Muzyka: Ewa Iwanowska i Patryk Toporowski
Wizualizacja: Dariusz Kolański

OBSADA:
Radosław Walenda: Jake Quinn oraz Aisling, Mickey, Sean, John, Dave, Dziennikarz
Aleksander Stasiewicz: Charlie Conlon oraz Simon, Clem, Fin, Caroline Giovanni, Brat Gerard, Jock Campbell

Spektakl powstał w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich.
Spektakl dla młodzieży i dorosłych
Czas trwania spektaklu: 90 min.
Lubuskie Lato Teatralne - Kamienie w kieszeniach
Loading...