Kabaret Mumio

date_rangeData wydarzenia 26.05.2022 18:00

location_onMiejsce wydarzenia Zielona Góra, Kawon

Legendarny spektakl komediowy Kabaret Mumio został przedstawiony publiczności już prawie 1000 razy na scenach całego kraju!

W ciągu 23 lat swojego istnienia ewoluował, chod nie stracił nic ze swojej pierwotnej lekkości, dzięki czemu wciąż przyjmowany jest entuzjastycznie przez fanów grupy Mumio oraz nowych widzów.
Kabaret Mumio stworzony został jako kameralny spektakl teatralny w konwencji kabaretowej. Stanowi wynik poszukiwao wywodzących się z tradycji i metod teatru off-owego.
Odwołanie do indywidualnego poczucia absurdu, radykalna, chod pełna ciepła, autoironia zwalniają przekaz z agresji i nieznośnego moralizowania. W spektaklu widzowie nie dopatrzą się satyry ani odwołao do bieżących wydarzeo – Kabaret jest bowiem umiejscowiony gdzieś z boku, zachowując przez lata swój uniwersalny przekaz.

Aspekt rozrywkowy przedstawienia, realizowany środkami teatralnymi, nie jest celem samym w sobie, podporządkowując się szerszej koncepcji estetycznej.
Działanie na różnych poziomach odbioru, poruszające w widzach najczulsze struny wrażliwości, nacisk na solidny warsztat sceniczny, skupiony na budowaniu postaci, niecodzienne poczucie humoru a także uparte poszukiwanie własnego, indywidualnego wyrazu, zaowocowało zainteresowaniem i uznaniem ze strony bardzo zróżnicowanej publiczności i krytyków*.

*Program został wyróżniony na ważnych przeglądach kabaretowych, ale jest czymś zupełnie innym niż serwowane przez media produkcje – jeśli nie lubisz telewizyjnego „kabaretu” a chcesz zobaczć rozrywkę na najwyższym poziomie, kup bilet na Kabaret Mumio a wyjdziesz zachwycony i zaskoczony!

Obsada:
Dariusz Basioski
Jadwiga Basioska**
Jacek Borusioski

**Mumio gra spektakle także w składzie Dariusz Basioski, Jacek Borusioski – za każdym razem informacja o składzie są podawane do wiadomości widzów.
Kabaret Mumio
Loading...