Jasna - koncert Oli Jas

W czasie koncertu usłyszymy autorskie kompozycje wokalistki, ale również brazylijską sambę czy polski temat ludowy. Krążek łączy portugalskie słońce z polską melancholią, a sama artystka mówi, że właśnie te dwa światy: polski i luzofoński łączą się na jej płycie. Polskie słowo i polska melancholia, jednak okraszone światłem Portugalii, które bez wątpienia wnosi producent i zarazem członek zespołu jako gitarzysta, znany świetnie polskiej publiczności, João de Sousa. Portugalczyk nie tylko aranżował utwory i grał, ale również gościnnie występuje w dwóch duetach jako wokalista. Ola nie ukrywa, że od lat to właśnie luzofońska muzyka jest jej największą inspiracją i chociaż szuka w swojej twórczości własnego języka, to wierzy, że w jej polskich utworach słuchacze będą mogli usłyszeć te wpływy.
Ola Jas to wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów i piosenek. Jej koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności, którą uwodzi aksamitnym, zmysłowym głosem.
Singiel „Bez miłości” znalazł się na bestsellerowej serii płytowej Siesta, sygnowanej nazwiskiem Marcina Kydryńskiego, podobnie jak utwór "Nadzieja" i duet "Samba po utracie" (najnowsza Siesta). W zeszłym roku Dino D'Santiago zaprosił Olę na swoją trasę koncertową w Polsce w ramach cyklu Siesta w Drodze.
Ola ukończyła szkołę muzyczną II stopnia w klasie skrzypiec i Policealne Studium Jazzu w Warszawie. Poza pasją muzyczną jest siostrą siedmiorga młodszego rodzeństwa i nauczycielką muzyki. W styczniu 2018 r. ukazała się jej debiutancka EPka.
 
Wykonanie:
Ola Jas (śpiew),
João de Sousa (gitara),
Filip Miguła (klawisze),
Marcin Spera (kontrabas),
Kuba Lechki (bębny)
Jasna - koncert Oli Jas
Loading...