HISTORIA UKRYTA W PIOSENKACH

„Historia ukryta w piosenkach”
”Koncert Historia ukryta w piosenkach to bardziej widowisko niż koncert, bardziej ważne dla każdego z nas treści niż tylko piosenki. Sam dobór utworów składa się na historię Polski począwszy od międzywojnia po czasy nam współczesne. Niezapomniane songi, świetne muzyczne aranżacje, doskonali artyści i pomysłowo dobrane stroje dają na scenie zamierzony przez autorów efekt. Warto się wybrać, posłuchać, zobaczyć i przeżyć polskie dzieje z polskimi piosenkami…” (cytat z materiałów promocyjnych)
Koncert „Historia ukryta w piosenkach” jest rodzajem multimedialnego koncertu-opowieści, na którego program składa się kilkanaście polskich piosenek  z repertuaru takich artystów jak Mieczysław Fogg, Sław Przybylska, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski, Stanisław Sojka czy Grzegorz Ciechowski i Grzegorz Turnau, wykonywanych we współczesnych aranżacjach. Utwory obejmują blisko 100 lat historii polskiej piosenki, która towarzyszyła najbardziej tragicznym i dramatycznym wydarzeniom w dziejach naszego kraju. Wszystkie piosenki składają się na swoistą historię, której wątkiem wiodącym jest Polska.
Wykonawcy to 10 osobowy zespół instrumentalno-wokalny, w skład którego wchodzą artyści i ludzie sceny z kręgu zielonogórskiego środowiska muzycznego i aktorskiego.  Zespół pracuje pod kierownictwem muzycznym pianisty Alberta Bezdziczka. Całość wiązana jest słowem przez moderatora i ilustrowana pokazem multimedialnym z wykorzystaniem archiwalnych fotografii i filmów odnoszących się do treści piosenek lub poszczególnych okresów w historii Polski ostatnich ponad 100 lat.

Skład zespołu:
Albert Bezdziczek - fortepian, kierownictwo muzyczne
Janusz Lewandowski - bass, kontrabas
Edward Piniuta - perkusja
Mateusz Skrzypczak – saksofon
Stanisław Żaczek – gitara
Katarzyna Pusowska - skrzypce
Anna Kalinowska, Jadwiga Macewicz, Przemek Szczotko – śpiew
Andrzej Winiszewski – akordeon, słowo wiążące, multimedia
 
HISTORIA UKRYTA W PIOSENKACH
Loading...