Gala Tradycji - finał Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Oblicza Tradycji

„Gala Tradycji” to wspólny koncert uczestników Międzynarodowego Festiwalu Oblicza Tradycji Zielona Góra 2019, połączony z uroczystym ogłoszeniem werdyktu Rady Artystycznej i wręczeniem nagród.
Koncert jest zwieńczeniem sześciodniowego programu prezentacji zespołów z różnych stron świata.
W tym roku do Zielonej Góry przyjadą zespoły z Kazachstanu, Rumunii, Litwy, Słowacji, Ukrainy, Serbii oraz zespół z Polski - z Cieszyna. Gościnnie swój program przedstawi również zespół Cygański Teatr Muzyczny TERNO z Gorzowa Wlkp.
Zespoły wystąpią w tradycyjnych dla swojego kraju strojach do żywej muzyki ludowej. Przedstawią tańce i pieśni charakterystyczne dla swojego regionu.
Koncert „Gala Tradycji” odbędzie się 12.07.2019 o godzinie 19.00 w Amfiteatrze Zielonogórskim.
Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu OBLICZA TRADYCJI, który odbędzie się w terminie 7-12 lipca 2019 roku na terenie Zielonej Góry i wybranych miejscowości województwa lubuskiego.
Jest to wydarzenie prezentujące różnorodność tradycji kulturowych polskich regionów w zestawieniu z tradycjami kultur Europy i świata. Jego celem jest twórcza konfrontacja efektów pracy grup zajmujących się promocją własnego dziedzictwa kulturowego – muzyki, śpiewu, tańca, obrzędów i zwyczajów prezentowanych w formie pokazów scenicznych.
Inicjatywa ta rozwija ideę Międzynarodowych Festiwali Folkloru organizowanych od 1964 roku w Zielonej Górze, które stanowią jedną z najstarszych tego typu inicjatyw w Polsce. Festiwal pełni kluczową rolę w życiu kulturalnym samego miasta, jak również całego regionu lubuskiego.
Gala Tradycji - finał Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Oblicza Tradycji
Loading...