Gala operetkowa

Przeniesiemy się do czarującego i pięknego świata operetki. Będzie to niezwykła muzyczna podróż po różnych epokach. Usłyszymy znane walce, polki, czardasze, ulubione arie i duety operetkowe, a także miniatury muzyki klasycznej, musicalowej, znane standardy i przeboje muzyki filmowej i rozrywkowej takie jak m.in.: „Co się dzieje, oszaleję” oraz „Tłumy fraków” z operetki „Księżniczka Czardasza” Imre Kalmana; „Aria Adeli” z operetki „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa; „Skrzypek na dachu” z musicalu z muzyką Jerry'ego Bocka, tekstem Sheldona Harnicka i librettem Josepha Steina; „Memory” z musicalu „Koty” Andrew Lloyd Webber’a; utwory z filmów: „Moon River”, „Uwierz w ducha”, „Nothing Hill” oraz „Bonanza”.
W ten niezwykły muzyczny czas wprowadzą Państwa soliści: Magdalena Czerwińska (sopran), Nazarii Kachala (tenor) i Adam Zaremba (baryton) oraz Orkiestra Salonowa „Moderato” pod kierownictwem Orlina Bebenowa, który również koncert poprowadzi. Solistom i muzykom towarzyszyć będzie para baletowa.
 
Orkiestra Salonowa Moderato to zespół muzyków, który został założony z myślą o stworzeniu dla publiczności niepowtarzalnej atmosfery i specyficznego klimatu muzyki wiedeńskich salonów, koncertów promenadowych. W repertuarze orkiestry można usłyszeć znane walce, polki, czardasze, ulubione arie i duety operetkowe, a także miniatury muzyki klasycznej, sakralnej, musicalowej, znane standardy i przeboje muzyki filmowej i rozrywkowej.
Występy Orkiestry Salonowej znane są z charakterystycznego, wyrafinowanego klimatu i nastroju wprowadzanego przez artystów, są niezapomnianym przeżyciem muzycznym.
Dyrygentem i szefem artystycznym zespołu jest Orlin Bebenow, autor aranżacji większości wykonywanych przez artystów utworów.
Gala operetkowa
Loading...