Ewa Uryga - Mahalia Jackson In Memoriam

date_rangeData wydarzenia 29.10.2020 19:30

location_onMiejsce wydarzenia Zielona Góra, ZOK Hydro(za)gadka

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Uznana przez magazyny Jazz Forum oraz Twój Blues za jedną z najlepszych polskich wokalistek jazzowych.  Dysponuje fantastycznym głosem, ale jej szczególnym atutem jest siła jej interpretacji.
 
Projekt muzyczny „Mahalia Jackson in Memoriam” jest ukłonem w stronę legendy muzyki jazzowej, gatunku negro spirituals – Mahalii Jackson(1911-1972) – królowej muzyki gospel. Chciałabym zaproponować program inspirowany muzyką Mahalii Jackson, której twórczość zafascynowała mnie jeszcze w wieku młodzieńczym. O absolutnej wyjątkowości tego przedsięwzięcia stanowi fakt, że zostanie w nim zaśpiewana kompozycja Fryderyka Chopina, do której tekst został napisany przez Mahalię Jackson.
 
Ponadto na koncercie będzie można usłyszeć bardzo znane utwory z repertuaru Mahalii, ale w zupełnie innych aranżacjach jazzowych. Autorem aranżacji jest Mark Soskin.
W projekcie między innymi znalazł się utwór z filmu Żona Pastora – Somebody bigger than you and I, w którym główną rolę zagrała Withney Houston, a wiele lat wcześniej, utwór ten wykonywała jako jedna z pierwszych – Mahalia Jackson. Koncert jest wspaniałą okazją do przypomnienia w nowej jazzowej odsłonie muzycznej, legendarnej Mahalii Jackson, niestety trochę zapomnianej artystki...

Uwaga:
W związku z pandemią, wydarzenie odbędzie się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz zajmowanie miejsc wyznaczonych przez organizatora.

UWAGA:
UWAGA !!! (wytyczne na czas epidemii SARS-COVID-2)
Konieczne jest wypełnienie i wydrukowanie oświadczenia o swoim stanie zdrowia:

Uczestnik koncertu wchodząc na wydarzenie MUSI MIEĆ ze sobą wydrukowane i wypełnione OŚWIADCZENIE wraz z ważnym biletem.
Ewa Uryga - Mahalia Jackson In Memoriam
Loading...