DOMbezKultury w Hydrozagadce - jesień 2022 - karnet

DOMbezKULTURY w Hydro(za)gadce - jesień 2022
Zielonogórski Ośrodek Kultury, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców wraca z cyklem spotkań pełnych dobrego humoru, gorzkiej często ironii i genialnych artystów – DOMbezKULTURY już od października w Hydro(za)gadce. Podczas pierwszych 3 pierwszych wydarzeń, oprócz stand up’u, będziemy mieli okazję zobaczyć zielonogórską grupę improwizacyjna Klub Komedii. DOMbezKULTURY zmienia się dla Was na lepsze.
Jak podczas minionych edycji, oprócz pojedynczych biletów na wydarzenia, dajemy Wam możliwość zakupu karnetu na wszystkie trzy spotkania, w promocyjnej cenie. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzeń poniżej: 
 
Mieszko Minkiewicz „Żółć” - 21 października 2022, godz. 20.00
Mieszko Minkiewicz – stand-uper polonista, majster słowa. Na koncie pięć programów stand-upowych. Występował w Comedy Central, roastował Pudziana, prowadzi też podcast popkulturalny „Ogólnie polecam”. Bezpośredni, serdeczny i nie idzie z żartami na łatwiznę, przez co jego występy to gwarancja świetnej zabawy i dobrze spędzonego czasu.
żółć [žuu̯ʹć],
1.«płynna, gorzka, żółtobrunatna wydzielina wątroby, o gorzkim smaku»
przykład: „Pana wątroba produkuje za dużo żółci. Proszę ograniczyć używki i nie oglądać wiadomości”
2. «gorycz; złość; jad; zawiść; zazdrość; zgorzknienie; zły humor»
fraz. żółć się komuś ulała; żółć się w kimś burzy, gotuje; żółć w kimś wzbiera, zalewa kogoś
przykład: „Żółć mnie zalewa gdy patrzę na tego małego karakana”
3. «kolor żółty»
przykład: „Za mało żółci. Zrób mu tę mordę bardziej żółtą”
uwagi:
Jedyny wyraz w języku polskim zawierający wyłącznie polskie znaki.
Ze względu na bogatą frazeologię i konteksty kulturowe – raczej nieprzetłumaczalny.
 
Klub Komedii – 4 listopada 2022, godz. 20.00
KLUB KOMEDII zaprasza na wieczór pełen pozytywnej energii, uśmiechu i improwizacji w najlepszym wydaniu!
Działający już od ponad sześciu lat Klub Komedii, powstał głównie w celu rozśmieszania i bawienia ludzi. Wiadomo, że w kupie raźniej, więc połączyli siły i zaczęli działać. Nie chcieli jednak, zamykać się w tylko jednej formie rozbawiania, dlatego zajmują się szeroko pojętą komedią (kabaret, stand-up, improwizacja) wywodzącą się wprost z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego.
Improwizacja kabaretowa, którą się zajmują to krótkie gry przypominające tradycyjne skecze kabaretowe z tą różnicą, że są tworzone na żywo, na scenie, przy użyciu propozycji publiczności. Dzięki temu widzowie biorą czynny udział w spektaklu, co jest gwarantem dobrej zabawy.
Do tej pory dali kilkaset występów, dla przeróżnej publiczności.  Najważniejsze jest to, że kochają to co robią i to, że ludzie - dzięki ich występom - mogą, choć na chwilę, oderwać się od spraw życia codziennego. Dlatego zapraszamy serdecznie na ich występ.
3, 2, 1, IMPRO!!!
W skład grupy wchodzą:
Piotrek ‘Spychu’ Spychała
W Klubie Komedii siedzi przy instrumencie klawiszowym. Dumny mąż i tata, dość słusznej postury (ale nie jak Lesiu), fan zespołu Queen, muzyk w zespole Żarówki (kabaret Neo-Nówka).
Wojciech Leśniowski aka Lesiu
Były student Uniwersytetu Zielonogórskiego - Animacja Kultury, który skończył... po II roku. Człowiek lubiący jeść ale cały czas walczący z tym. Na scenie to ten obły. Standuper, realizator dźwięku w Kabarecie Zachodnim i najważniejsze IMPROWIZATOR
Paweł Kaszkowiak
W Klubie Komedii zajmuje dumne stanowisko człowieka z twarzą do góry nogami. Na UZecie skończył Filozofię, Pedagogikę i ZIP - odpowiednio, po roku, po pierwszym semestrze i po tygodniu… Na co dzień barman, standuper, czasami lektor i aktor, głównie improwizator.
Grzegorz Kowalczuk
Człowiek wielu zainteresowań i talentów. Charakteryzuje się nienachalnym podrywem jak i równie nienachalnymi rezultatami. Na scenie pojawił się podobno pod wpływem zakładu. Do
dziś nie wiadomo czy wygrał.
 
Bartosz Gajda - 2 grudnia 2022, godz. 20.00
Wybitna osobowość, gwiazda estrady, jeden z najlepszych komików na świecie. Połączenie najlepszych cech Zbigniewa Buczkowskiego i Gerarda Depardieu. Gwiazda estrady.  Na co dzień występuje w wyśmienitym kabarecie Łowcy.B, z którym co roku dostają kilkaset nagród na przeglądach i festiwalach. Ogrom jego talentu można docenić oglądając kanał 50 Twarzy Gajdy, który ma ponad 20 mln subskrybentów, a poszczególne filmiki mają po kilkanaście (słownie kilkaset) miliardów wyświetleń. Gwiazda estrady.  Bilety na jego stand up wyprzedają się za bezcen a przed każdym występem zjawiają się koniki oferując bilety po cenie kilkusetkrotnie wyższej od tych sklepowych. Doceniony przez najznamienitszych reżyserów, prawdziwa gwiazda estrady, szarmancki, oszałamiająco utalentowany. Gwiazda estrady. Gdzie się nie pojawi, zaraz obok niego zbiera się tłum ludzi, by posłuchać, co ma do powiedzenia. Jego perlisty śmiech przeszedł do legendy a lotność żartu nie przestaje zadziwiać. Kto go zna, ten wie, że można go było  zobaczyć w wielu amerykańskich filmach. Gwiazda estrady. Któż nie pamięta jego ról w Ace Ventura czy Gliniarz z Beverly Hills? Nie bójmy się tego słowa: Polskę ogarnęła Gajdomania. Pozdrawiam Bartosz Gajda. Sam to pisałem.
DOMbezKultury w Hydrozagadce - jesień 2022 - karnet
Loading...