Czarodziejska miłość - koncert symfoniczny z cyklu bel canto

Zachęcamy do zakupu biletów cegiełek na koncert "Czarodziejska miłość", którego transmisja online odbędzie się 21 listopada (sobota) o 19:00.
Dostęp do transmisji jest bezpłatny, jednak Państwa wsparcie w postaci zakupu biletów cegiełek o wartości 10,00 zł (lub ich wielokrotności), będzie równocześnie wsparciem działalności  Filharmonii Zielonogórskiej w trudnym czasie pandemii.

„Czarodziejska miłość” - koncert  symfoniczny   z cyklu bel canto
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej
Czesław Grabowski – dyrygent
Iwona Socha – sopran
Program:  M. de Falla – Czarodziejska miłość
V. Lobos – Bachianas Brasileira
M. Ravel - Pavana
G. Bizet – Aria Micaeli z op. Carmen
L. Delibes – Dziewczęta z Kadyksu
 
Muzyka I połowy XX wieku w stylistyce hiszpańsko-francuskiej o zabarwieniu folklorystycznym. Każdy z utworów prezentowanych podczas dzisiejszego koncertu zajmuje szczególne miejsce w literaturze muzycznej.
Czarodziejska  miłość (1915) Manuela de Falli–  suita z jednoaktowego baletu ewokującego magiczny świat Cyganów, czerpiąc obficie z folkloru andaluzyjskiego, z popularnym Tańcem ognia.
Bachianas Brasileras (1938/45) Heitora Villa-Lobosa - brazylijskiego kompozytora związanego z francuskim środowiskiem kompozytorów pocz. XX wieku. Aria na sopran i orkiestrę to piąta część cyklu dziewięciu suit nawiązujących ideowo do muzyki J.S.Bacha jednak stworzonych w oryginalnym, indywidualnym stylu Lobosa.
Pawana (1899/1910) Maurycego Ravela - odnosząca się do hiszpańskiego malarstwa, stanowiąca stylizację dawnych form muzycznych - to pierwsze bardziej znane dzieło kompozytora, dziś ikona muzyki orkiestrowej z jej charakterystycznym melodycznym motywem czołowym.
Obok dzieł stricte orkiestrowych znajdą się nawiązania operowe - Carmen i Dziewczęta z Kadyksu.

 
Czarodziejska miłość - koncert symfoniczny z cyklu bel canto
Loading...