CORNO BRASS MUSIC FESTIVAL - RADEK BABORAK I ORKIESTRA FILHARMONII ZIELONOGÓRSKIEJ - koncert muzyki klasycznej

Światowej sławy czeski waltornista Radek Baborak poprowadzi Orkiestrę Filharmonii Zielonogórskiej oraz wystąpi jako solista koncertu. Wystąpią także: trębacz Filharmonii Berlińskiej – Andre Schoch, waltorniści Raimund Zell i Michał Szczerba oraz puzonista Edgar Manyak. W programie koncertu znajdą się utwory barokowe i klasyczne.
 
W programie:
Joseph Haydn / Antonio Rosetti – Koncert Es-Dur na dwie waltornie
Antonio Rosetti – Koncert D-Dur na róg i puzon
Johann Sebastian Bach / Antonio Vivaldi – Koncert na trąbkę BWV 975

RADEK BABORAK – dyrygent, róg / RAIMUND ZELL  – RÓG / MICHAŁ SZCZERBA – róg / EDGAR MANYAK – puzon / ANDRE SCHOCH – trąbka / ORKIESTRA FILHARMONII ZIELONOGÓRSKIEJ

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO OGRANICZENIA LICZBY MIEJSC ZE WZGLĘDÓW EPIDEMIOLOGICZNYCH

CORNO – Brass Music Festival to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego odbywają się koncerty kameralne i symfoniczne w doskonałym wykonaniu, kursy mistrzowskie indywidualne i grupowe dla przyszłych muzyków, zajęcia uczące zdrowej postawy w graniu na instrumencie, wykłady i wystawa instrumentów. To jedyny taki festiwal w Polsce.
CORNO skupia wokół siebie międzynarodową kadrę wykładowców, światowej sławy muzyków oraz specjalistów w zakresie pielęgnowania zdrowia w zawodzie muzyka. Aktywizuje nie tylko lokalną społeczność, ale także rozbudza sympatię i promuje piękne miasto Zieloną Górę.
Na koncerty renomowanych gwiazd przyjeżdżają melomani z całej Polski. Uczestnicy warsztatów przyjeżdżają do Zielonej Góry z całego świata. CORNO Brass Music Festival dołączył do rangi międzynarodowych wydarzeń i z powodzeniem rywalizuje jakością, programem artystycznym oraz ofertą warsztatową dla uczniów i studentów z wiodącymi festiwalami tego typu w Europie.

CORNO - Brass Music Festival organizowany jest przez Fundację Kolektyw Dźwięku.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasto Zielona Góra.

Partnerzy strategiczni: Elektrociepłownia Zielona Góra Grupa PGE oraz FAST Chemia Budowlana

Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn Presto.

Partnerzy: Zielonogórski Ośrodek Kultury, Stomvi, STOART - Związek Artystów Wykonawców, Sonore, Piotrowski Music
 
Bilety:
20,00 zł - ulgowy
30,00 zł - normalny
 
Więcej informacji na www.corno.pl
CORNO BRASS MUSIC FESTIVAL - RADEK BABORAK I ORKIESTRA FILHARMONII ZIELONOGÓRSKIEJ - koncert muzyki klasycznej
Loading...