CORNO BRASS MUSIC FESTIVAL - Adam Rapa + Corno Brass Ebnsemble - koncert finałowy

Tematem przewodnim koncertu finałowego będzie muzyka Adama Rapy inspirowana słynnymi kompozycjami klasycznymi i latynoamerykańskimi.
 
W programie koncertu finałowego główni artyści Festiwalu stworzą CORNO Brass Ensemble (4 waltornie, 4 trąbki, 3 puzony, tuba, fortepian i perkusja). Zespół w charakterze swoistego big-bandu wykona ambitne, wymagające kompozycje własne i opracowania słynnych utworów klasycznych Adama Rapy.
 
Cytat od kompozytora: "Podobnie jak w ubiegłych latach, uderzymy w umysły i zmysły publiczności, rzucimy też wyzwanie członkom zespołu niezwykłym, ale zabawnym repertuarem.”
 
ADAM RAPA – trąbka / BRANDON RIDENOUR – trąbka / ANDRE SCHOCH – trąbka / JULIE BONDE – trąbka / MICHAŁ SZCZERBA – róg / GABRIEL CZOPKA – róg / ŁUKASZ ŁACNY – róg / PIOTR KOWALSKI – róg / LARS KARLIN – puzon / TOMASZ HAJDA – puzon / TOMER MASCHKOWSKI – puzon basowy / ROLAND SZENTPALI – tuba / JACEK OBSTARCZYK – fortepian / JOHN RIDDEL – perkusja

CORNO – Brass Music Festival to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego odbywają się koncerty kameralne i symfoniczne w doskonałym wykonaniu, kursy mistrzowskie indywidualne i grupowe dla przyszłych muzyków, zajęcia uczące zdrowej postawy w graniu na instrumencie, wykłady i wystawa instrumentów. To jedyny taki festiwal w Polsce.
CORNO skupia wokół siebie międzynarodową kadrę wykładowców, światowej sławy muzyków oraz specjalistów w zakresie pielęgnowania zdrowia w zawodzie muzyka. Aktywizuje nie tylko lokalną społeczność, ale także rozbudza sympatię i promuje piękne miasto Zieloną Górę.
Na koncerty renomowanych gwiazd przyjeżdżają melomani z całej Polski. Uczestnicy warsztatów przyjeżdżają do Zielonej Góry z całego świata. CORNO Brass Music Festival dołączył do rangi międzynarodowych wydarzeń i z powodzeniem rywalizuje jakością, programem artystycznym oraz ofertą warsztatową dla uczniów i studentów z wiodącymi festiwalami tego typu w Europie.

CORNO - Brass Music Festival organizowany jest przez Fundację Kolektyw Dźwięku.
Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasto Zielona Góra.
Współorganizator: Filharmonia Zielonogórska

Partnerzy strategiczni: Fundacja PZU, FAST Chemia Budowlana, Buffet Crampon
Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn Presto
Partnerzy: Zielonogórski Ośrodek Kultury, STOART - Związek Artystów Wykonawców, Ruch Muzyczny
 
Ceny biletów:
50,00 zł - ulgowy
60,00 zł - normalny

Więcej informacji na www.corno.pl
CORNO BRASS MUSIC FESTIVAL - Adam Rapa + Corno Brass Ebnsemble - koncert finałowy
Loading...