CORNO BRASS ENSEMBLE - koncert finałowy

Tematem przewodnim koncertu finałowego będzie muzyka Astora Piazzolli, którego setne urodziny obchodzimy w 2021 roku. Podczas koncertu będą wykonywane także utwory niedawno zmarłego wybitnego pianisty Chicka Corea, który popularyzował muzykę Piazzolli na całym świecie.
 
W programie koncertu finałowego główni artyści Festiwalu stworzą CORNO Brass Ensemble (4 waltornie, 4 trąbki, 3 puzony, tuba, fortepian i perkusja). Zespół w charakterze swoistego big-bandu wykona ambitne, wymagające kompozycje własne i opracowania słynnych utworów klasycznych Adama Rapy.
 
Cytat od kompozytora: „Podobnie jak w ubiegłych latach, uderzymy w umysły i zmysły publiczności, rzucimy też wyzwanie członkom zespołu niezwykłym, ale zabawnym repertuarem.”
 
ADAM RAPA – trąbka / BRANDON RIDENOUR – trąbka / ANDRE SCHOCH – trąbka / JULIE BONDE – trąbka / MICHAŁ SZCZERBA – róg / GABRIEL CZOPKA – róg / ŁUKASZ ŁACNY – róg / PIOTR KOWALSKI – róg / JAMIE WILLIAMS – puzon / TOMASZ HAJDA – puzon / TOMER MASCHKOWSKI – puzon basowy / GERGELY LUKACS – tuba / JACEK OBSTARCZYK – fortepian / JOHN RIDDEL – perkusja / CRISTIAN BETANCOURT – perkusjonalia

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO OGRANICZENIA LICZBY MIEJSC ZE WZGLĘDÓW EPIDEMIOLOGICZNYCH

CORNO – Brass Music Festival to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego odbywają się koncerty kameralne i symfoniczne w doskonałym wykonaniu, kursy mistrzowskie indywidualne i grupowe dla przyszłych muzyków, zajęcia uczące zdrowej postawy w graniu na instrumencie, wykłady i wystawa instrumentów. To jedyny taki festiwal w Polsce.
CORNO skupia wokół siebie międzynarodową kadrę wykładowców, światowej sławy muzyków oraz specjalistów w zakresie pielęgnowania zdrowia w zawodzie muzyka. Aktywizuje nie tylko lokalną społeczność, ale także rozbudza sympatię i promuje piękne miasto Zieloną Górę.
Na koncerty renomowanych gwiazd przyjeżdżają melomani z całej Polski. Uczestnicy warsztatów przyjeżdżają do Zielonej Góry z całego świata. CORNO Brass Music Festival dołączył do rangi międzynarodowych wydarzeń i z powodzeniem rywalizuje jakością, programem artystycznym oraz ofertą warsztatową dla uczniów i studentów z wiodącymi festiwalami tego typu w Europie.

CORNO - Brass Music Festival organizowany jest przez Fundację Kolektyw Dźwięku.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasto Zielona Góra.

Partnerzy strategiczni: Fundacja PZU, FAST Chemia Budowlana, Buffet Crampon

Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn Presto.

Partnerzy: Zielonogórski Ośrodek Kultury, Stomvi, STOART - Związek Artystów Wykonawców, Sonore, Piotrowski Music
 
Bilety:
40,00 zł - ulgowy
50,00 zł - normalny
 
Więcej informacji na www.corno.pl
CORNO BRASS ENSEMBLE - koncert finałowy
Loading...