Baron gra Wodeckiego - Wodecki Jazz - Piotr Baron Quintet

Baron gra Wodeckiego
„Wodecki Jazz” Piotr Baron Quintet


Maciej Adamczak (kontrabas), Piotr Baron (saksofony, klarnet basowy), Robert Majewski (trąbka, fluegelhorn), Łukasz Żyta (perkusja), Michał Tokaj (fortepian)
 
Koncert promuje płytę Piotra Barona „Wodecki Jazz” wydaną przez Polskie Radio.
W programie: „Opowiadaj mi tak”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Zacznij od Bacha”, „Izolda”, „Panny mego dziadka”, „Z Tobą chcę oglądać świat”.
 
Gdy w głowie masz dobrą i piękną ideę, to może ona poczekać na ucieleśnienie nawet 20 lat. Widocznie właśnie teraz jest ten moment i ci ludzie. Może czasem żal, że trzeba było zmienić pierwotny koncept - Piotr Baron zamarzył sobie, że nagra ze swoim jazzowym bandem piosenki Zbigniewa Wodeckiego z udziałem autora. Nie udało się. Jazzman jednak w końcu pomysł zrealizował i pokazał, jak można umiejętnie godzić światy - jazzowy z popowym, szlachetnej poezji z hip-hopem, muzyków doświadczonych, którzy nic nikomu udowadniać już nie muszą z tymi, którzy dopiero wchodzą w muzyczny świat (choć z przytupem), wyrafinowanych akademickich harmonii z góralską nutą.
To płyta, która pozwala wspomnieniom płynąć i która uświadamia, że wszyscy znamy piosenki Wodeckiego, bo nawet w aranżacjach instrumentalnych brzmią znajomo.
 
Kinga Anna Wojciechowska, Presto, nr 25
Baron gra Wodeckiego - Wodecki Jazz - Piotr Baron Quintet
Loading...